2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Contabilitate - Bucuresti
  7. Contabilitate - Sectorul 5
Postat 14 mai 2024

Contabil Senior cu experienta

Salariu

6 000 - 7 500 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 5

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 23225177

Descriere

Candidatul Ideal

• Educaţia necesară: studii superioare economice; • Experienţa practică necesară: minim 3-5 ani in contabilitate, pe activitati similare; • Cunostinte bune de operare programe de contabilitate SAGA, microsoft office - mediu spre avansat, obligatoriu; • Altele: capacitate de planificare, ordonata, atenta la detalii;

Descrierea jobului

• Organizarea si asigurarea efectuarii corecte si in timp optim a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale. • Verifica si inregistreaza facturi furnizori, clienti, documente de incasare si plata, deconturi de deplasari. • Efectueaza inregistrari si tine evidenta imobilizarilor, stocurilor, in conformitate cu legislatia in vigoare. • Participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului si la valorificarea rezultatelor inventarieri. • Intocmirea balantelor lunare, declaratii si orice raportari catre autoritati, conform legislatiei in vigoare • Urmarirea tranzactiilor financiar-contabile in timp real si transmiterea informatiilor la cerere. • Cunostinte solide privind salarizare, alte responsabilitati ce tin de departamentul financiar contabil

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 5
ID: 270245883