2. Locuri de munca
  3. Marketing - PR - Media
  4. Grafica
  5. Grafica - Bucuresti - Ilfov
  6. Grafica - Bucuresti
  7. Grafica - Sectorul 2
ashadetare co
Postat 18 mai 2024

Graphic Designer

Salariu

700 - 1 300 €

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Full time

Deschis pt studenti

Descriere

Cine suntem:

Ashadetare este o agenție de marketing cu sediul în București, dedicată să furnizeze soluții creative și inovatoare pentru clienții săi din diverse industrii. Ne axăm pe crearea de campanii de marketing personalizate și strategii eficiente, menite să maximizeze vizibilitatea, angajamentul și rezultatele pentru brandurile partenere.

Ce căutăm:

Designerul Grafic va fi responsabil pentru crearea și implementarea designurilor vizuale care comunica eficient, atrag vizual și inspiră targetul nostru. Acest rol presupune colaborarea strânsă cu echipa de marketing și clienții pentru a traduce mesajele de marketing în creații grafice.

Responsabilități principale:

  • Proiectarea grafică pentru diverse materiale, inclusiv broșuri, pliante, postere, bannere, prezentări și conținut digital.

  • Colaborarea strânsă cu echipele de marketing, produs și editorial pentru a dezvolta concepte vizuale eficiente care să comunice mesajele dorite.

  • Adaptarea și actualizarea designurilor existente în conformitate cu feedback-ul primit și nevoile specifice ale proiectelor.

  • Asigurarea și menținerea consistenței vizuale a brandului în toate materialele de marketing și comunicare.

  • Organizarea și gestionarea eficientă a multiplelor sarcini de design, respectând termenele limită stabilite.

  • Utilizarea proficientă a instrumentelor software de design grafic, cum ar fi Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign) și Figma.

  • Contribuția activă cu idei creative în cadrul ședințelor de brainstorming pentru campanii de marketing și inițiative de branding.

  • Prezentarea ideilor de design și conceptelor grafice echipei sau clienților pentru a obține aprobare și feedback.

  • Asigurarea că toate designurile sunt pregătite corespunzător pentru tipar sau utilizare online, respectând specificațiile tehnice necesare.

  • Implementarea modificărilor bazate pe feedback-ul primit de la clienți sau colegi, cu scopul de a îmbunătăți și finaliza proiectele într-o manieră satisfăcătoare.

Ce oferim:

  • Orar full-time.

  • Un birou ușor accesibil. Situat la doar 7 minute de mers pe jos de la stația de metrou Piața Romană, este ideal pentru cei care se deplasează cu transportul public sau cu mașina personală.

  • Un colectiv dinamic și creativ.

Calificări și experiență:

  • Diploma în Design Grafic sau un domeniu relevant.

  • Experiență demonstrabilă în design grafic, preferabil într-un mediu de agenție.

  • Abilitatea de a utiliza software de design grafic (ex: Adobe Creative Suite și Figma).

  • Experiență în crearea de grafică pentru platforme digitale.

  • Cunoștințe bune de tipografie, layout și compoziție grafică.

Competențe și abilități:

  • Creativitate și capacitatea de a genera idei inovatoare.

  • Atitudine orientată către detalii și calitate.

  • Abilități bune de organizare și gestionare a timpului.

  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă și individual.

  • Abilitatea de a comunica clar și eficient.

  • Flexibilitate și deschidere pentru feedback și adaptare.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 269825136