2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Satu Mare
  5. Alte locuri de munca - Carei
Postat 14 mai 2024

Angajam dispecer transport marfa

Localizare

Carei

Nivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Dispecer de transport de marfă

  • Suntem în căutarea unui dispecer de transport de marfă dedicat și pasionat, care să se alăture echipei noastre dinamică. Dacă ești o persoană organizată, cu abilități excelente de comunicare și o pasiune pentru industria transporturilor, atunci aceasta este o oportunitate excelentă pentru tine.

Responsabilități:

  • Planificarea și coordonarea eficientă a transportului de mărfuri, asigurându-te că toate livrările sunt efectuate la timp și în condiții optime;

  • Monitorizarea și gestionarea flotei de vehicule, asigurându-te că acestea sunt întotdeauna în stare bună de funcționare;

  • Comunicarea constantă cu șoferii și clienții, oferindu-le informații actualizate despre starea livrărilor;

  • Rezolvarea promptă a oricăror probleme sau întârzieri în timpul transportului de mărfuri;

  • Întocmirea și gestionarea documentelor necesare pentru transportul de mărfuri;

  • Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a asigura o funcționare eficientă a întregului proces de transport.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul dispeceratului de transport de mărfuri;

  • Cunoștințe solide despre legislația și regulamentele privind transportul de mărfuri;

  • Abilități excelente de organizare și planificare;

  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a rezolva probleme în mod eficient;

  • Abilități excelente de comunicare și negociere;

  • Cunoștințe de operare a sistemelor informatice specifice industriei transporturilor;

  • Flexibilitate și disponibilitate pentru a lucra în ture sau în weekend-uri, în funcție de nevoile operaționale.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și stimulant;

  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și îmbunătățirea proceselor de transport;

  • Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv;

  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei;

  • Mediu de lucru prietenos și colaborativ.

Dacă ești pregătit să faci parte din echipa noastră și să aduci o valoare adăugată în domeniul transporturilor de mărfuri, te încurajăm să aplici. Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Localitate

Carei,

Satu Mare

Satu Mare, Carei
ID: 270260998