2. Locuri de munca
  3. Personal medical
  4. Personal medical
  5. Personal medical - Arges
  6. Personal medical - Pitesti
Postat 27 mai 2024

Clinica ForteVita Pitesti Angajeaza Asistent Medical Generalist

Localizare

Pitesti

Descriere

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui coleg entuziast pentru pozitia de Asistent medical

generalist care sa adere valorilor companiei, care sa promoveze brandul si

serviciile Clinica ForteVita Pitesti, care sa contribuie alaturi de colegi la

cresterea calitatii vietii pacientilor.

Ne dorim sa fii colegul nostru, si ne-ar placea sa:

-Ai studii in domeniu (scoala postliceala / facultate de specialitate);

-Ai ALP/ Certificat de membru valabil si vizat la OAMMR;

-Ai asigurarea malpraxis valabila;

-Ai simt ridicat de responsabilitate;

-Ai cunostinte MS Office;

-Faci fata situatiilor stresante;

-Fii o persoana dinamica orientata catre rezultate;

-Ai experienta anterioara (constituie un avantaj)

-Detii anumite cursuri de specialitate (constituie un avantaj)

Descrierea jobului

-Activitatea noastra imbunatateste experienta pacientului;

-Beneficiezi de training si sustinere privind activitatea profesionala;

Ce responsabilitati are un asistent medical generalist?

-Recoltarea probelor biologice pentru diverse tipuri de investigatii;

-Pregatirea cabinetelor medicale pentru consultatii si diverse investigatii;

-Efectuarea anumitor manevre medicale alaturi si sub indrumarea medicului;

-Efectuarea de injectii, EKG-uri etc;

-Transmiterea informatiilor pacientilor despre modalitatea de recoltare si pregatire

necesara;

-Verificarea functionalitatii aparatelor si echipamentelor din cabinet;

-Asigurarea primului ajutor in situatii de urgenta si anuntarea ambulantei daca

este cazul.

Localitate

Pitesti,

Arges

Arges, Pitesti
ID: 268131502