2. Locuri de munca
  3. Casieri - Lucratori comerciali
  4. Casieri - Lucratori comerciali - Valcea
  5. Casieri - Lucratori comerciali - Ramnicu Valcea
Postat 14 mai 2024

Lucrator comercial

Localizare

Ramnicu Valcea

Descriere

Echipa Rotakt este in cautarea unui lucrator comercial.

 Candidatul Ideal:

Bune abilitati de comunicare si relationare;

Cunostinte de utilizare a calculatorului;

Inclinatie spre domeniul tehnic;

Orientare catre gasirea de solutii;

Flexibilitate in lucrul cu clientii;

Experienta in vanzari;

Descrierea jobului:

Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor companiei ROTAKT;

Preluarea comenzilor primite si promovarea produselor prin atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii;

Derularea activitatii de gestionare a magazinului: etichetarea marfurilor, verificarea preturilor, inventarierea produselor aflate in gestiune;

Aprovizionarea corecta si eficienta, in conformitate cu standardele companiei, a spatiilor de expunere si depozitare din magazin;

Expunerea marfurilor pe rafturi si rearanjarea acestora ori de cate ori este nevoie;

Servirea amabila si orientata catre client;

Depozitarea si manipularea corespunzatoare a marfurilor;

Insusirea cunostintelor cu privire la produsele si caracteristicile lor tehnice;

Intretinerea si utilizarea corespunzatoare a mijloacelor din dotare;

Furnizarea de informatii valide si exacte despre produsele disponibile si ofertele promotionale existente;

Colaborarea cu Departamentul Tehnic si Logistic in vederea optimizarii procesului de vanzare;

Urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare pentru a incasa la timp;

Utilizarea corecta a casei de marcat, a programului de gestiune si a instrumetelor de plata.

Beneficii:

Salariu competitiv, tichete de masa si bonusuri de performanta;

Mediu de lucru dinamic si suportiv.

Locatia locului de munca: Rm. Valcea, Str. Posada, jud. Valcea.

Alaturati-va echipei Rotakt si contribuiti la succesul noului nostru magazin!

Localitate

Ramnicu Valcea,

Valcea

Valcea, Ramnicu Valcea
ID: 270243208