2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Cluj
  6. Reprezentanti vanzari - Cluj-Napoca
Postat 01 iunie 2024

Coordonatoar/Consilier vanzari departament deco

Salariu

3 000 - 6 000 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Tip contract

Determinat

Nivelul de studii: CalificatComision: Bază și comisionNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Candidatul Ideal

Ne marim echipa si te invitam sa ni te alaturi daca esti cu adevarat pasionat de vanzari si decoratiuni interioare!

Căutăm coleg/ă în echipa de vânzări Sophia Cluj Napoca, pentru postul de consilier vânzări perdele și draperii din gama articolelor de lux în magazin sau pe teren.

Cerinte:

-Experiență în vânzări sau pasiune pentru acest domeniu;

-Viziune in design interior;

-Constituie avantaj sa fi urmat cursuri de design interior;

-Cunostinte PC, Office, Excel te vor ajuta sa-ti faci devizele pentru clienti;

-Putere de convingere, sa fii un bun negociator;

-Abilitati de comunicare;

-Seriozitate si implicare;

-Studii superioare;

-Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Dacă îți par atractive următoarele responasabilități, îți oferim șansa de a construi o carieră în domeniul vânzărilor și decorațiunilor interioare alături de noi:

-Consilierea clienților pentru alegerea și vanzarea de perdele, draperii, accesorii si mobilier tapitat; -Dezvoltarea portofoliului de clienti;

-Realizarea de masurători, elaborare schite si oferte de pret;

-Urmărirea lucrărilor în toate etapele până la finalizarea acestora;

-Responabil de gestiune magazin, stocuri, marfa, documente aferente (facturi, chitanțe, recepție).

-Pasiune pentru designul de interior si textile ;

Ce iti oferim?

-salariu fix in functie de experienta si implicare.

-sanse de dezvoltare si perfectionare profesionala;

-cariera in domeniul decoratiunilor interioare;

Brandul SOPHIA s-a dezvoltat în domeniul decorațiunilor interioare începând din anul 2004. De-a lungul timpului a renăscut continuu, fiind un concept care a rămas mereu viu și orientat către dorințele clienților. In prezent, Sophia deține o rețea 30 de magazine la nivel național in domeniul decoratiunilor interioare (in special perdele si draperii) și participă anual la targurile nationale si internationale dedicate designului de interior.

Descrierea companiei

Sophia este un brand 100% românesc ce s-a dezvoltat în domeniul decorațiunilor interioare începând din anul 2004. În prezent, Sophia deține o retea de 29 de magazine proprii și în sistem de franciză în România și unul în Miami, Florida.

Sophia oferă clienților servicii complete de decorare a ferestrelor: consiliere gratuită online sau la domiciliu, manoperă în trei ateliere proprii de creație, montaj și întreținere.

Venim în întâmpinarea clienților cu o gamă diversă de produse, gata confecționate sau la comandă:

- Perdele, draperii, tapițerii, drapaje ș. a.

- Cuverturi, pleduri, traverse.

- Fețe de pernă, fețe de masă, lenjerii de pat, covoare.

- Mobilier tapițat: fotolii, scaune, paturi, canapele, ș. a.

- Galerii, șine cu acționare manuală sau electrică, sisteme romane.

Portofoliu de lucrari Echipa Sophia a realizat pestede lucrări pentru reședințe private și a participat la redecorarea unor instituții de cultură: două teatre, două universități, peste opt muzee printre care amintim: Teatrul Național Vasile Alecsandri din Iași, Palatul Memorial ”Al. I. Cuza” de la Ruginoasa, Muzeul Unirii din Iași, Muzeul Mihail Kogălniceanu din Iasi.

În același timp, Sophia și-a consolidat poziția de furnizor de decorațiuni textile pentru industria HoReCa, având, până în prezent, în portofoliu mai mult de 60 de hoteluri și pensiuni, 200 de restaurante și cafenele.

Din 2014 Sophia participă la târgurile internaționale din Paris și Milano pentru a-și dezvolta sistemul de distribuție în domeniul decorațiunilor interioare. Ca urmare a acestor participări s-a reușit stabilirea unor prime colaborări cu parteneri din UK, Italia, Austria, Germania, Franta, Spania, UAE Rusia si mai nou Australia.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 270428255