2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Constanta
  6. Contabilitate - Constanta
Postat Azi la 07:46

Societate de contabilitate, membra CECCAR, angajam expert contabil

Salariu

3 000 - 5 000 lei

Localizare

Constanta

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Program de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Pozitia de expert contabil:

• Sa fie absolvent de studii superioare de profil economic;

• Sa aiba cunostinte de operare PC si Microsoft Office;

• Cunoasterea programului SAGA ;

• Sa detina cunostinte solide de contabilitate si corelare a documentelor contabile;

• Abilitati foarte bune de comunicare si organizare a timpului, sarcinilor si activitatilor zilnic

Descrierea jobului:

  • Efectueaza toate operatiile de evidenta contabila si fiscala pentru clientii din portofoliu (verifica si inregistreaza lunar documentele justificative aduse spre prelucrare de catre clientii din portofoliu; solicita documentele lipsa unde este cazul; solicita corectarea documentelor eronate unde e cazul; etc)

  • Calculeaza impozitele si taxele in conformitate cu legislatia in vigoare;

  • Intocmeste declaratiile fiscale in termenele legale si transmite catre clienti OP-urile aferente;

  • Transmite catre clienti diverse rapoarte conform procedurii societatii si specificului activitatii;

  • Asigura inregistrarea sistematica si cronologica, prelucrarea, publicarea si pastrarea informatiilor cu privire la situatia patrimoniala si la rezultatele economice ale firmei

  • Asigura intocmirea regulata a balantei de verificare, a notelor contabile, a celorlalte liste si jurnale contabile;

  • Asigura intocmirea evidentelor fiscale prevazute de lege : jurnale TVA, registru impozit profit etc.

  • Asigura calculul, inregistrarea, declararea si prezentarea spre plata a taxelor si impozitelor datorate statului;

  • Intocmeste si depune declaratiile fiscale;

  • Asigura respectarea regulilor de intocmire a bilantului contabil, depunerea la termen la organele de drept ;

  • Intocmeste si prezinta situatiile financiar-contabile (evidenta analitica a cheltuielilor) solicitate;

  • Urmareste respectarea legislatiei fiscale;

  • Desfasoara activitatati de documentare in probleme economico-financiare si asigura desfasurarea activitatii contabile in conformitate cu legislatia de specialitate

Descrierea companiei

Birou contabilitate

Localitate

Constanta,

Constanta

Constanta
ID: 270287305