2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Timis
  6. Reprezentanti vanzari - Timisoara
Postat 17 aprilie 2024

Agent vanzare prin telefon

Localizare

Timisoara

Full time

Program de munca: Program normalRecrutare la distanta

Descriere

Descriere job:

Suntem în căutarea unei persoane entuziaste și orientate către rezultate pentru a se alătura echipei noastre în rolul de Agent vanzare prin telefon, care să ne ajute să ajungem la cât mai mulți clienți cu serviciile si produsele noastre. Activitatea se poate desfasura din confortul casei tale.

Cerințe/ Candidatul ideal:

Experiență anterioară în Call Center, vânzări sau într-un rol similar - constituie avantaj;

Capacitatea de a lucra de acasă și de a-și organiza activitatea independent;

Știi să folosești suita Microsoft Office și un CRM online;

Ai un calculator sau un laptop care sa te ajute in activitatea ta;

Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă, capacitatea de a influența și de a convinge;

Te adaptezi cu ușurință sarcinilor de lucru schimbătoare, repetitive;

Ai spirit de observație, viteză de reacție;

Vorbești elocvent, ești punctual(a);

Identificarea oportunităților de piață și dezvoltarea relațiilor cu clienții cheie.

Responsabilități/ Descrierea job-ului:

Efectuarea a minim 40 de apeluri zilnic către potențiali clienți.

Înregistrarea detaliată a apelurilor și informațiilor relevante în sistemul nostru CRM.

Trimiterea de linkuri cu broșuri, prezentări sau informații suplimentare prin e-mail sau WhatsApp către potențialii clienți.

Urmarirea (follow-up) discutiilor pentru a menține relația cu potențialii clienți.

Trimiterea de leaduri valide și informații relevante echipei de vânzări sau de marketing.

Dacă consideri că TU ești persoana potrivita care să ne ajute să dezvoltăm portofoliul de clienți si că poți să îți îndeplinești responsabilitățile atunci abia așteptăm să ne cunoastem.

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 265821380