2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bucuresti - Ilfov
  5. Alte locuri de munca - Bucuresti
  6. Alte locuri de munca - Sectorul 1
Postat 01 mai 2024

Angajam Agent Transporturi Externe - Otopeni

Localizare

Bucuresti, Sectorul 1

Descriere

Candidatul ideal

 -să aibă cunoştinţe de limbă engleză;

-să fie absolvent de liceu;

-să aibă cunoştinţe de operare PC şi cunoştinţe de utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;

-să fie comunicativ, flexibil si responsabil;

-să aiba o ţinută şi un comportament ireproşabil;

-să fie capabil să lucreze în echipă;

-să se adapteze la un program inegal de munca;

Descrierea jobului

- înregistrează pasagerii şi/sau bagajele acestora: verifică rezervările pasagerilor şi documentele de călătorie, alocă locuri pasagerilor luând în considerare locurile pre-rezervate;

- se asigură că sunt respectate cerintele companiei aeriene privind greutatea şi dimensiunile bagajelor;

- îndrumă pasagerii către poarta de îmbarcare alocată zborului respectiv;

- identifică pasagerii ce necesită asistentă specială şi le acordă serviciile de care aceştia au nevoie;

- imbarcă pasagerii: verifică cărţile de îmbarcare şi documentele necesare pentru zbor, acompaniază pasagerii care necesită pre-îmbarcare, verifică bagajele de mână şi le colectează pe acelea care nu se incadrează în limitele admise asigurându-se că aceste bagaje sunt transportate la cala de bagaje.

Oferim

- posibilitati reale de promovare;

- training;

- pachet salarial motivant + bonuri de masa;

Descrierea companiei

Welcome to Uplift Aviation Services

Uplift Aviation Services, is an independent Ground Handling Agent, fully licensed to conduct passenger, ramp, cargo and catering handling services at International Airport Henri Coanda Bucharest Otopeni

We, at Uplift Aviation Services, pride ourselves in offering a highly customized level of service, which is entirely tailored around our individual customers’ requirements.

Uplift Aviation Services is driven by an uncompromising commitment to safety, reliability, on-time performance and personalized customer service.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 1
ID: 269229557