2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Bucuresti - Ilfov
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Bucuresti
  7. Bucatar - ajutor bucatar - Sectorul 5
Vasile Selagea
Postat 01 mai 2024

Angajam Ajutor de bucatar (restaurant in mall AFI Cotroceni)

Salariu

3 500 - 3 900 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 5

Tip contract

Determinat

Nivelul de studii: NecalificatNivelul de experienta: Fara experientaNumarul de posturi disponibile: 2

Pentru unul dintre clientii nostri, restaurant in centrul comercial AFI Cotroceni, recrutam Ajutor de Bucatar.

Rolul presupune asigurarea unui sprijin esential bucatarului principal in pregatirea si servirea preparatelor culinare de inalta calitate pentru clientii restaurantului.

Responsabilitati:

  • Asista bucatarul principal in pregatirea preparatelor culinare conform retetelor si standardelor stabilite de restaurant.

  • Ajuta la gestionarea eficienta a procesului de gatit, contribuind la pregatirea ingredientelor si la organizarea fluxului de lucru in bucatarie.

  • Mentine curatenia si igiena in bucatarie, respectand normele si regulamentele sanitare.

  • Colaboreaza strans cu intreaga echipa de bucatare pentru a asigura un flux de lucru eficient si coordonat.

  • Ajuta la monitorizarea si gestionarea stocurilor de ingrediente si materii prime pentru preparatele culinare.

  • Respecta cu strictete normele de siguranta alimentara si procedurile de lucru.

  • Asigurarea unui serviciu rapid si eficient fara a compromite calitatea preparatelor.

  • Mentinerea unui standard ridicat de igiena, atat personala cat si in statia de lucru.

  • Respectarea stricta a normelor de siguranta alimentara si a procedurilor de lucru.

Competente si Abilitati:

  • Experienta anterioara in bucatarie sau in domeniul alimentar- nice to have.

  • Abilitatea de a lucra sub presiune si de a asigura o executie rapida si precisa in timpul perioadelor aglomerate.

  • Atent la detalii si grijuliu in pregatirea ingredientelor si prezentarea mancarurilor.

  • Capacitatea de a lucra in echipa si de a comunica eficient cu colegii de munca.

Pentru a aplica pentru aceasta pozitie, va rugam sa trimiteti CV-ul dvs.

Echipa noastra va analiza cu atentie fiecare candidatura. Va multumim pentru interesul manifestat!

Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 5
ID: 269145614