2. Locuri de munca
  3. Personal medical
  4. Personal medical
  5. Personal medical - Harghita
  6. Personal medical - Miercurea-Ciuc
Resurse Umane
Postat 15 aprilie 2024

Angajam Asistent medical generalist–punct de recoltare Miercurea Ciuc

Localizare

Miercurea-Ciuc

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

  • Autorizatie de libera practica / Certificat de membru OAMMR (valabil)

  • Asigurare pentru malpraxis valabila

  • Persoană empatică, atentă și receptivă la nevoile pacienților

  • Experiența în recoltarea probelor biologice constituie avantaj

  • Cunoștințe de operare PC

  • Bune abilități de comunicare

  • Atitudine deschisă și proactivă

  • Capacitatea de a lucra in echipa si de a colabora eficient

  • Dorinta de invatare si dezvoltare într-un cadru profesionist

  • Responsabilitate si buna organizatore

  • Flexibilitate si capacitatea de a face fata situatiilor tensionante

  • Cunoașterea unei limbi străine constituie un avantaj

  • Permisul de conducere cat B constituie un avantaj

 Responsabilitățile postului:

  • Înregistrarea pacienților în aplicația medicală și infomarea acestora asupra

    elementelor care sunt esențiale

  • Completarea corectă a documentelor specifice actului medical

  • Informarea pacienţilor în legătură cu: serviciile oferite, prețurile și campaniile

    promoționale, protocolul de recoltare, programul de lucru, modalitățile de

    eliberare a rezultatelor

  • Recoltarea probelor biologice respectând standardele de calitate și măsurile de

    igienă

  • Scanarea probelor

  • Respectarea procedurilor interne specifice activității desfășurate

  • Asigurarea confortului și siguranței pacienților în timpul recoltării probelor

    biologice

  • Încasarea serviciilor și operarea plăților pe casa de marcat

  • Preluarea apelurilor telefonice (interne şi externe)

  • Gestionarea stocului de materiale consumabile, specifice actului medical

  • Menținerea curățeniei și igienei spațiului în care își desfășoară activitatea

Ce oferim:

  • Training și susținere privind activitatea profesională

  • Concediu de odihnă ce crește gradual de la 21 la 26 zile, în funcție de vechimea

    în companie

  • O zi de concediu în plus pentru ziua ta de naștere

  • Avantaje la analizele efectuate în centrele noastre, pentru ține și familia ta

  • Mediu de lucru plăcut, personal cu experiență

  • Posibilităţi multiple de promovare

  • Salariu motivant în funcție de realizări

Descrierea companiei

Clinica Sante este o companie medicală romănească, înființată în anul 1995, cu o rețea foarte extinsă de laboratoare în România.

La Clinica Sante pacientul este pus pe primul loc, oferind calitate la cel mai accesibil preț pe care putem să-l susținem. Confortul și satisfacția pacientului sunt primordiale pentru noi. Ne bazăm pe valori cheie precum performanță și respect, ne dorim atingerea celui mai înalt nivel de profesionalism în domeniul medical și câștigarea încrederii fiecărui pacient care alege serviciile oferite de Clinica Sante.

Avem o echipă de profesioniști în domeniu, oameni dedicați, empatici, pentru care fiecare pacient contează.

Oferim un mediu de lucru competitiv, ce presupune dezvoltarea continuă a colegilor noștri.

Localitate

Miercurea-Ciuc,

Harghita

Harghita, Miercurea-Ciuc
ID: 268364284