2. Locuri de munca
  3. Munca in strainatate
  4. Hoteluri si restaurante
  5. Hoteluri si restaurante - Iasi
  6. Hoteluri si restaurante - Iasi
Accent Jobs Romania
Postat 30 aprilie 2024

Angajam bucatari in Belgia

Salariu

2 000 - 2 500 €

Localizare

Iasi

Visul tău este să faci din bucătărie - artă, într-o țară străină? Te așteptăm în Belgia!

Suntem în căutarea persoanelor dedicate pentru posturile de bucătar și bucatar chef.

Descrierea postului

  • Prepararea mâncărurilor (aperitive, feluri principale, deserturi);

  • Aranjarea farfuriilor;

  • Verificarea și menținerea zonei de lucru curată (să fie respectate regulile de igienă);

  • Verificarea ingredientelor (dacă sunt păstrate și gătite la temperatura potrivită);

  • Verificarea funcționalității echipamentelor: dacă cuțitele sunt ascuțite, cantitățile de ingrediente sunt suficiente, etc;

  • Urmărirea etapelor de preparare a mâncărurilor;

  • Folosirea cantităților potrivite pentru condimentarea și prepararea alimentelor;

  • Utilizarea corectă a echipamentelor și ustensilelor pentru gătit.

Candidatul ideal

  • Experiență în arta gătitului;

  • Să comunici la nivel conversațional in engleză sau franceza

  • Permis categoria B: este un plus.

Beneficii

  • Contract belgian de muncă și salariu în funcție de experiența

  • Decontarea primului transport din România în Belgia în valoare de maxim 150 euro, în funcție de costul transportului ales de tine

  • Al 13-lea salariu

  • Bani de vacanță

  • Asigurare medicală

  • Zile legale libere plătite

Suport administrativ în limba română. Fiind o țară nouă pentru tine, te vom ajuta cu procesul de recrutare, cu stabilirea ta în Belgia și cu informațiile necesare pe parcursul șederii tale, pentru a ne asigura că ești mulțumit de noua schimbare.

Aplicare pe website-ul angajatorului

Procesul de aplicare se va desfășura pe website-ul angajatorului. După ce apeși pe „Aplică”, vei fi redirecționat către website-ul respectiv.

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 268085542