2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Valcea
  5. Alte locuri de munca - Ramnicu Valcea
Chimcomplex S.A.
Postat 24 aprilie 2024

Angajam Chimist pentru sector cercetare

Localizare

Ramnicu Valcea

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Candidatul ideal posedă cunoștințe profesionale solide, este pasionat de domeniul în care s-a specializat, persoană orientată spre cunoaștere, cercetare si inovare.

Cerinte:

- studii superioare de profil: inginer chimist/chimist;

- limba engleza, nivel mediu, scris si citit;

- vechimea de 3 ani in domeniu sau absolvent ca sef de promotie - constituie avantaj.

Rolul postului: Propune, dezvoltă, evaluează şi elaborează teme şi programe de cercetare în domeniul chimiei.

Responsabilitati principale:

- Efectuarea de analize chimice si fizico-chimice;

- Lucrul pe echipamente de laborator specifice: spectrofotometru, cromatograf de permeatie de gel, aparat de absortie atomica, granulometric laser, aparat Karl-Fischer;

- Dezvoltarea de metode analitice si analize de probe necunoscute.

Localitate

Ramnicu Valcea,

Valcea

Valcea, Ramnicu Valcea
ID: 267825094