2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Service auto
  5. Service auto - Bucuresti - Ilfov
  6. Service auto - Bucuresti
  7. Service auto - Sectorul 6
Postat 25 aprilie 2024

Angajam Consilier Service Auto Cotroceni

Salariu

3 400 - 3 500 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program flexibilPermis de Conducere: BNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul Ideal

Pasiunea pentru autovehicule ne-a motivat sa ne dezvoltam continuu. Prezenti pe piata auto din Bucuresti inca din 1995, oferim servicii de reparatii si intretinere auto la cele mai inalte standarde de calitate. Suntem in proces continuu de extindere a echipei si vizam recrutarea de personal pentru pozitia de Consilier clienti, receptie service auto.

Cerinte:

Experienta nu este obligatorie.

  • Abilitati excelente de comunicare si relationare cu clientii in locatie;

  • Bune cunostinte de operare PC, pachet MS Office;

  • Cunostinte Audatex;

  • Studii superioare finalizate;

  • Persoana organizata si ordonata;

  • Orientare catre client pentru gasirea celor mai bune si rapide solutii;

  • Orientare catre atingerea obiectivelor; ersoana serioasa, ambitioasa si determinata;

  • Dorinta de munca;

  • Incredere in propriile forte;

  • Atentie la detalii;

  • Dorinta de invatare si perfectionare.

  • Limbi straine: Engleza;

  • Permis de conducere: categ. B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Oferire suport/consiliere clienti;

  • Informeaza clientii in legatura cu serviciile oferite de service;

  • Consiliaza clientii si ofera suport pentru deschiderea si solutionarea dosarelor de daune auto;

  • Primeste si programeaza clientii conform graficului de activitate, ofera informatii clientilor telefonic sau direct si ii instruieste asupra operatiilor efectuate;

  • Intocmeste contractul de service la primirea masinii;

  • Mentine legatura cu clientii si ofera suport privind planificarea, stadiul de executie si finalizarea reparatiilor;

  • Raspunde de relatia cu departamentul de vanzari, mecanicii, magazia de piese, departamentul de facturare, relatia cu clientii;

  • Intocmeste nota de comanda pentru fiecare autovehicul care necesita reparatii;

  • Intocmeste devize estimative si transmite oferte de manopera si consumabile clientilor;

  • Raspunde de intocmirea si deschiderea fisei de lucru pentru orice autoturism aflat in service;

  • Efectueaza receptia fizica a autoturismului si predarea acestuia la finalul lucrarilor;

  • Urmareste stadiul fiecarei lucrari in parte pentru a fi capabil/a sa raspunda oricand intrebarilor clientilor;

  • Monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor.

  Beneficii:

Iti oferim un mediu de lucru profesionist si modern cu o echipa mare si unita;

Stabilitatea locului de munca. Suntem prezenti pe piata auto din Bucuresti inca din 1995 cu 2 unitati reparatoare: Afi Cotroceni, Militari si 3 centre de constatare daune auto;

Punem accent pe dezvoltarea si formarea angajatilor nostri. Periodic, acestia participa la cursuri de specializare si calificare in Germania sau in Romania;

Contract de munca si conditii salariale foarte avantajoase; 3500 RON net

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 266933377