2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Dispeceri
  5. Dispeceri - Arad
  6. Dispeceri - Arad
Bravia Group
Postat Azi la 07:06

Angajam coordonator transport international

Localizare

Arad

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO24660020

Descriere

Bravia Group isi mareste echipa!

Suntem in cautare de persoane dornice sa se dezvolte profesional in domeniul transporturilor pe functiile de coordonator transport international

Principalele responsabilitati:

-coordoneaza activitatea flotei alocate.

-identifica solutiile optime de transport, negociaza termenii transportului.

-intocmeste oferte de transport; identifica potentiali clienti.

-organizeaza diferite tipuri de transporturi (complete,grupaje), urmareste permanent stadiu acestora si finalizarea lor cu succes.

-urmareste incasarea acestora.

-mentine relatia cu clientii si subcontractorii, identifica permanent noi oportunitati de colaborare.

-se documenteaza si se instruieste permanent cu privire la legislatia, noutatile, normele specifice din domeniu.

-completeaza acurat si in timp rapoarte specifice activitatii.

-tine evidenta diferitelor formulare si rapoarte specifice activitatii.

-mentine confidentialitatea informatiilor si a datelor de lucru.

Candidatul ideal:

-are experienta relevanta intr-o pozitie similara sau cel putin in domeniu constituie avantaj.

- vorbeste/scrie obligatoriu in LIMBA ENGLEZA la nivel avansat. Avantaj cunoasterea uneia dintre limbile germana, franceza, italiana, maghiara, spaniola.

-are foarte bune abilitati de comunicare si negociere.

-este organizat, autodidact, orientat spre rezultate, gandeste pozitiv si proactiv.

-este bun organizator, flexibil, dinamic.

-detine cunostinte temeinice de utilizare a PC-ului.

-este rezistent la stres si program prelungit.

-este obisnuit sa lucreze cu termene limita.

-este dornic sa invete.

Asteptam sa ne trimiti un CV pe adresa angajari(a)bravia.ro sau la sediul firmei in Arad, Strada Noua, nr.62.

Mai multe informatii puteti sa obtineti la numarul de telefon 0257 273 370

Iti garantam un salariu atractiv, posiblitatea de a te dezvolta profesional intr-un mediu placut de munca, o echipa tanara si cu o atitudine pozitiva!

In urma selectiei doar persoanele care corespund cerintelor fiecarui post vor fi contactate pentru un interviu.

Localitate

Arad,

Arad

Arad
ID: 256425421