2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Dolj
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Podari
Postat 30 aprilie 2024

Angajam Electrician - Craiova

Localizare

Podari

Nivelul de studii: CalificatMobilitatea postului: Necesita deplasari

Descriere

DESCRIERE

Candidatul Ideal:

  • Cunostinţe privind exploatarea şi mentenanţa instalatiilor electroenergetice de înaltă și medie tensiune;

  • Capacitate de muncă şi de decizie în situaţii limită;

  • Abilități de organizare și gestionare a timpului de lucru;

  • Spirit de echipă, receptiv la nou şi la schimbări, comunicativ, energic, dinamic, rezistent la stres;

  • Lucrul în echipă, conştiinciozitate şi responsabilitate;

  • Disponibilitate pentru lucrul în ture;

  • Cunoștințe bune de operare și utilizarea PC;

  • Autorizarea ANRE - electrician autorizat - constituie avantaj;

  • Permis de conducere tip B.

Descrierea jobului:

  • Efectuează serviciul de exploatare a instalaţiilor şi echipamentelor electrice din staţia de transformare;

  • Asigură supravegherea permanentă a instalaţiilor pentru încadrarea în parametrii optimi de funcţionare;

  • Verifică buna funcționare a aparaturii de măsura și control;

  • Efectuează manevre în regim normal de funcționare, în regim de avarie sau accident;

  • Asigură admiterea, urmărirea și controlul formațiilor de lucru;

  • Răspunde de pregătirea și executarea manevrelor în instalații în conformitate cu „Regulamentul general de manevre in instalațiile electrice de medie și înaltă tensiune".

Localitate

Podari,

Dolj

Dolj, Podari
ID: 269687512