2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Brasov
  6. Operatori productie, confectioneri - Brasov
Postat 02 mai 2024

Angajam Electrician montaj-service / Electromecanic

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

SC NORDTEC SRL Brasov este o firma care proiecteaza/ produce vitrine si rafturi frigorifice.

Cerinte postului:

Studii medii tehnice - electrician/electromecanic;

Experienta in domeniu - minim 1-2 ani;

Cunostiinte - electrice si citire scheme - reprezintă un avantaj

Cunoștințe generale despre automatizări industriale;

Abilitati de planificare si organizare

Responsabilități:

Executie instalatii electrice la echipamente frigorifice

Realizeaza lucrari de intretinere si reparatii specifice, conform cu instructiunile tehnice .

Repara si intretine utilaje si echipamente electrice, cum ar fi: mașini si echipamente de productie, instalatii.

Executa acțiuni de întreținere preventiva si de reparații / reglaje respectând tehnologiile recomandate;

Alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;

Executa elementele componente instalatiei electrice la vitrine/rafturi frigorifice - cablul de alimentare, tuburi neon, ventilatoare electrice, tabloul de alimentare;

Monteaza instalatia electrica pe vitrine/rafturi;

Stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;

Montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitatea muncii;

Pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;

Alte activitati conform fisei de post.

Program de lucru full-time într-un schimb 7:30-16:30 cu o oră pauză; Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată; Concedii conform legislației; Ore suplimentare achitate; Tichete de masă; Salariul atractiv.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 269481546