2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Cluj
  6. Ingineri - Cluj-Napoca
Postat 26 aprilie 2024

Angajăm Inginer Constructor cu experiență - Salariu peste medie

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalCUI / CIF: RO16348770

Compania El Ganador SRL angajează inginer constructor pentru construcții civile și rezidențiale.

Oferim un salariu atractiv pe măsura experienței! Dorim persoane cu experiență dovedită în domeniu.

Dorim o persoană cu experiență, absolvent de studii superioare în domeniul construcțiilor.

Șantierele se află în Cluj-Napoca și zonele limitrofe.

Program normal de luni până vineri.

Suntem deschiși la colaborări cu persoane care doresc să se relocheze în Cluj-Napoca, oferim posibilități de cazare.

Beneficii:

  • salariu peste medie pe măsura cunoștințelor

  • mașină de serviciu + combustibil sau decontare combustibil

  • laptop și telefon de serviciu

Responsabilități:

  • Organizează activitățile în șantier și fronturile de lucru în vederea încadrării în termenul de execuție

  • Menține relația cu dirigintele de șantier

  • Propune optimizări de soluții fie în execuție, fie în vederea creșterii calității lucrărilor/ diminuării costurilor de execuție și/sau optimizarii timpilor de execuție

  • Sesizează eventualele erori identificate în proiect și solicită proiectantului clarificări și/sau emitere de soluții tehnice

  • Verifică și aprobă punerea în execuție a materialelor în conformitate cu prevederile caietului de sarcini

  • Participă activ la întocmirea/actualizarea graficului de execuție și urmărește respectarea acestuia

  • Urmărește graficele de execuție a subcontractorilor și încadrarea acestora în termenele de execuție contractate, respectiv succesiunea activităților acestora astfel încât să se evite eventuale blocaje / suprapuneri în execuție

  • Verifică situațiile de lucrări ale subcontractorilor din punct de vedere cantitativ și calitativ

  • Verifică proiectul și listele de cantități ale acestuia și participă activ la întocmirea cererilor de ofertă în vederea contractării executării lucrărilor

  • Coordonează și supraveghează subcontractorii în șantier

  • Urmărește respectarea specificațiilor din proiectul tehnic de execuție

  • Răspunde pentru aplicarea prevederilor și măsurilor privind securitatea și sanatatea în munca și a normelor PSI în cadrul șantierului

  • Răspunde de gestionarea aspectelor tehnice și administrative ale șantierului

  • Colaborează cu proiectanții, subcontractorii și instituțiile statului îndreptățite să participe la verificari

  • Întocmește lunar rapoarte de progres a executării lucrărilor

  • Este foarte important să fie capabil să gestioneze resursele umane și materiale aflate în subordinea sa.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 268041699