2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Cluj
  6. Ingineri - Cluj-Napoca
ARCADA COMPANY SA
Postat 28 aprilie 2024

Angajam Inginer Mecanic

Localizare

Cluj-Napoca

Full time

Nivelul de studii: Absolvent

Descriere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul inginerie mecanică;

  • Experiență în domeniul mentenanței si reparatiilor utilajelor din cadrul santierelor de constructii (avantaj);

  • Permis de conducere: categoria B.

Descrierea jobului

  • Răspunde de realizarea programelor de revizii și reparatii la utilajele din parcul auto dedicate santierului unde isi desfasoara activitatea;

  • Răspunde de menţinerea echipamentelor și utilajelor în stare de funcţionare la parametrii nominali;

  • Verifica efectuarea corecta a pontarii mijloacelor de mecanizare, de catre responsabilii punctelor de lucru impreuna cu Responsabilii de mecanizare din santier;

  • Intocmeste dosare pentru fiecare utilaj din dotarea societatii cu evidenta (istoricul) facturilor cu piese de schimb si reparatii pe fiecare centru de cost in parte;

  • Centralizeaza evidenta echipamentelor in ceea ce priveste alimentarea cu carburant, ore/zile functionare, consumuri realizate si prestatii efectuate pe fiecare utilaj in parte;

  • Asigura evidenta contractelor ce tin de Departamentul Mecanizare;

  • Raspunde de aplicarea regulilor SSM si de mediu, specifice postului.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;

  • Bonus de performanta;

  • Pregatire si training de specialitate;

  • Dezvoltare profesionala;

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 268817782