2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Valcea
  6. Ingineri - Ramnicu Valcea
Chimcomplex S.A. Borzesti, Sucursala Rm. Valcea
Postat 31 mai 2024

Angajam Inginer mecanic - sef sector mecanic

Localizare

Ramnicu Valcea

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Rolul postului: Asigurarea functionarii in conditii de siguranta a echipamentelor mecanice din sectorul de productie, prin organizarea si desfasurarea activitatilor de intretinere si de reparati.

Sarcini si responsabilitati principale:

  • Organizeaza si desfasoara activitati de intretinere si de reparatie a utilajelor din sector, cu respectarea tuturor prevederilor tehnice.

  • Urmareste si verifica fazele de executie a lucrarilor mecanice, coordoneaza si asigura asistenta tehnica a echipei mecanice si raspunde de calitatea lucrarilor de intretinere si reparatie.

  • Intocmeste necesarul de materiale pentru lucrarile de intretinere si de reparatii din aria sa de responabilitate, verifica devize de lucrari si urmareste cantitatile de materiale utilizate la efectuarea lucrarilor mecanice.

  • Stabileste si coordoneaza echipele de lucru in functie de lucrarile mecanice solicitate de sectiile de productie.

Cerinte de post:

  • studii superioare in domeniul tehnic, profil mecanic;

  • experiente de utilizare a programelor din pachetul Windows;

  • abilitati de comunicare si de lucru in echipa, seriozitate și punctualitate;

  • orientat spre dezvoltare profesională și cu dorința de a progresa în carieră;

  • experienta in domeniul mecanic constituie avantaj.

Oferim:

  • oportunitatea dezvoltarii profesionale si in cariera in cadrul celei mai importante companii din industria chimica din România,

  • posibilitatea de instruire initiala alaturi o echipa de profesionisti,

  • un mediu de lucru bun, un salariu motivant si un pachet atractiv de beneficii contractuale.

Localitate

Ramnicu Valcea,

Valcea

Valcea, Ramnicu Valcea
ID: 255056746