2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Muncitori constructii
  5. Muncitori constructii - Bucuresti - Ilfov
  6. Muncitori constructii - Caciulati
Postat 22 aprilie 2024

Angajam Maistru/Lăcătuș mecanic/Sudor

Localizare

Caciulati

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 28550667

Descriere

Te-ai săturat de munca de rutină?

Poziție: Maistru/Lăcătuș mecanic/Sudor ca șef de echipă pentruconfecții metalice în serie mică

Locație: Atelier Căciulați – Moara Vlăsiei (intersecție A3 cu A0).

Descrierea Companiei:

Saidel Engineering este o companie specializată în proiectarea și execuția fundațiilor speciale. Furnizăm soluții inovatoare de înaltă calitate.  Realizarea lucrarilor companiei presupune utilizarea unor echipamnente specifice dedicate, care nu se gasesc pe piata si pe care le producem in regie proprie. Se doreste un nivel inalt de calitate al acestor echipamente.

Descrierea Postului:

Căutăm un Maistru/Lăcătuș mecanic cu minim 10 ani de experiență practică în confecții și/sau prelucrări mecanice. Candidatul ideal va avea experiență în procesele și tehnicile de sudură și/sau prelucrări mecanice.

Responsabilități:

Sa conduca si sa organizeze o echipa alcatuita din 2...4 sudori plus 1...2 ajutoare pentru realizarea echipamentelor necesare companiei.

Realizarea acestor echipamente presupune debitare materiale metalice, deformare plastica, asamblare si sudare,  prelucrari mecanice simple.

Urmarirea stocurilor de materiale specifice:  electrozi,  discuri, sarma, gaze, echipamente de protectie a oamenilor si comanda acestora la furnizor.  Evidenta starii sculelor/echipamentelor si trimiterea acestora in service pentru reparatii.

Realizarea diferitelor sarcini de prelucrare a metalelor, inclusiv sudarea, debitarea, formarea și asamblarea confecțiilor metalice.

Citirea schițelor și desenelor pentru a prelua cerințele proiectului.

Selectarea metodelor și a materialelor de sudare adecvate în funcție de specificațiile proiectului.

Utilizarea în condiții de siguranță și eficiență a echipamentelor și a mașinilor de sudură.

Inspectarea îmbinărilor sudate și a lucrărilor metalice pentru calitate și precizie.

Colaborarea cu membrii echipei pentru finalizarea proiectelor în termenele specificate.

Menținerea unei zone de lucru curate și organizate, asigurând conformitatea cu standardele de siguranță.

Cerințe:

-Initiativa de autoinvatare si dorinta de perfectionare permanenta.

-Initiativa de a gasi noi strategii pentru procesele de asamblare sau prelucrare si de a imbunatatii solutiile existente acolo unde este posibil.  Noi preferam utilizarea  cu precadere  a SDV-urilor .

-Flexibilitate in gandire si deschidere catre adoptarea solutiilor descrise anterior.

-Atentie la detalii in timpul procesului de executie – in special la cele care pot provoca situatii de risc – siguranta muncii trebuie pusa pe primul plan.

Minim 10 ani de experiență ca lăcătuș/sudor/șef de echipă sau maistru, cu accent pe sudură.

Cunoașterea diferitelor procese de sudură, cum ar fi MMA, MIG/MAG. Taiere cu plasma si oxigaz.

Abilitatea de a citi și interpreta schițele și desenele tehnice.

Atenție sporită la detalii și măiestrie în ceea ce privește calitatea.

Cunoștințe despre proprietățile metalelor, tehnici de fabricație și protocoale de siguranță.

Certificări de sudură preferabile, dar nu obligatorii.

Etică de muncă puternică și capacitate de a lucra independent șiîn echipă.

Beneficii:

Salariu competitiv în funcție de experiență și calificări.

Asigurare medicală, bonuri de masa și alte beneficii.

Oportunități de creștere profesională și dezvoltare.

Mediu de lucru pozitiv cu membri de echipă susținători.

Localitate

Caciulati,

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Caciulati
ID: 269227402