2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Personal necalificat
  5. Personal necalificat - Bucuresti - Ilfov
  6. Personal necalificat - Ilfov
  7. Personal necalificat - Voluntari
Postat 29 aprilie 2024

Angajam muncitori necalificati si electricieni

Localizare

Ilfov, Voluntari

Nivelul de studii: NecalificatMobilitatea postului: Necesita deplasari

Descriere

Muncitori necalificati

Santierele deschise in acest moment:

Zona Satu Mare

Zona Giurgiu

Zona Judetului Olt

Zona Judetului Dolj

Responsabilitati:

- pregătirea materialelor necesare montării panourilor fotovoltaice in santier; - utilizarea echipamentelor de pe șantier; - realizarea planului la volumul și calitatea necesară solicitata de beneficiar; - respectarea procedurilor și instrucțiunilor de lucru; - alte atribuții stabilite în fișa postului sau de către superior;

Cerințele postului:

- experiența în domeniu constituie un avantaj - permis de conducere categoria B; - seriozitate și punctualitate din partea candidaților;

Beneficii:

- contract de munca pe perioada nedeterminata.

- asigurăm cazare   si transportul la zona de lucru

- salariul minim începe de la 3500 lei net + diurna

Electricieni

  • Educaţia necesară: Medii tehnice / profesionale / generale + calificare electrician.

  • Instalator autorizat ANRE electricitate grad II B; ( Constituie un avantaj )

  • Experienţă în domeniul: Minim 2 ani în domeniul energetic. Constituie avantaj experiența în domeniul sistemelor de panouri fotovoltaice;

  • Cunoştinte de legislaţie: cunoașterea cadrului legislativ și de reglementare relevant în domeniul energiei.

  • Cunoștințe IT: Deprinderi utilizare MS Office, constituie avantaj.

  • Disponibilitate pentru deplasare in santierele din tara

          Descrierea jobului

  • Realizarea lucrărilor electrice de joasă tensiune aferente sistemelor fotovoltaice/ instalațiilor de panouri fotovoltaice;

  • Montează şi pune în funcţiune diverse instalaţii electrice.

  • Realizarea traseelor de cabluri LES/LEA și interioare conform proiectului de execuție a sistemelor fotovoltaice;

  • Pozarea cablurilor CC (continuu) și AC (alternativ);

  • Confecționarea traseelor de cabluri (paturi de cablu, scări de cablu, țevi de protecție), pozare aparentă sau îngropată;

  • Montarea și manipularea structurii de susținere a instalației electrice pe acoperiș și suport pentru montarea panourilor fotovoltaice;

  • Montarea invertorului;

  • Realizarea legăturilor electrice intre panouri fotovoltaice, invertoare;

  • Realizarea instalațiilor paratrasnet și a prizelor de pământ;

  • Analizarea informațiilor și obținerea tuturor datelor necesare pentru realizarea lucrărilor în condiții optime tehnice și calitative;

  • Identificarea locurilor de montaj pentru echipamente in conformitate cu planurile de execuție;

  • Alegerea soluțiilor optime pentru lucrări și coordonarea cu responsabilul lucrării de instalare a panourilor fotovoltaice;

  • Punerea în funcțiune a instalației.

           Cerințe:

  • Experiență în domeniul electric;

  • Diploma de calificare;

  • Condiție fizica buna;

  • Capacitate de a lucra in echipa, seriozitate și flexibilitate;

  • Disponibilitate pentru delegare in tara

  • Permis de conducere cat. B constituie avantaj

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;

  • Transportul  si cazarea organizata de către companie;

  • Diurna asigurata pe perioada deplasarii

  • Oportunități de avansare  și modificări salariale;

  • Echipament de munca

 Prezentarea companiei:

Compania Waldevar Energy, înființată în 2011, este specializată în proiectarea, construcția și mentenanța parcurilor fotovoltaice de mari dimensiuni și s-a impus pe piața din România, ca una dintre cele mai mari companii din domeniul energiei fotovoltaice. Cu o vasta experienta acumulata prin realizarea a peste 200 MW in ultimele 12 luni , WALDEVAR Energy poate executa parcuri fotovoltaice atat in tara cat si in strainatate. Cu o capacitate de executie de 1MW/zi si un proces de exploatare a energiei verzi care poate fi considerat un model de construire a viitorului. Iar sustenabilitatea, profesionalismul si competitivitatea sunt cuvintele care definesc compania noastra.

Bucuresti - Ilfov

Locație exactă
Bucuresti - Ilfov, Ilfov, Voluntari
ID: 262997634