2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Controlori calitate
  5. Controlori calitate - Prahova
  6. Controlori calitate - Campina
Resurse Umane
Postat Azi la 14:35

Angajam Operator NDE

Localizare

Campina

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in ture

Tehnicianul NDT sau Operatorul NDE (Examinare Non-Distructivă) efectuează examinări (activități de control și inspecție a calității) asupra pieselor fabricate, brute și prelucrate, respectând specificațiile clienților și Sistemul de calitate al companiei.

Responsabilitati:

Efectuați activități de examinare nedistructivă, cum ar fi lichide penetrante, control cu ultrasunete și pulberi magnetice. Identificați și abordați neconformitățile raportate prin inițierea rapoartelor de neconformitate (NCR). Urmați punctele din planul de verificare a echipamentelor conform programului. Respectați toți pașii de inspecție descriși în planurile de calitate (QP) pentru a vă asigura că calitatea produsului îndeplinește cerințele clienților. Aplicați și respectați toate activitățile și procesele de calitate legate de poziție, în conformitate cu cerințele clienților și sistemul de management al calității Cameron.

Cerințe:

  • Studii medii, absolvent școală profesională sau liceu cu profil mecanic sau utilaj petrolier;

  • Experiență de lucru relevanță de minim 1 an în industrie grea sau producție echipament petrolier;

  • Cunoștințe despre instrumente de măsurare;

  • Cunoștințe operare PC (Word, Excel);

  • Cunoștințe desen tehnic.

  • Cunoștințe despre testarea nedistructivă, în special inspecția particulelor magnetice (MPI).

Oferim:

  • Compensație motivantă;

  • Tichete de masă;

  • Prime de Paşte şi Crăciun;

  • Decont pentru transportul de la domiciliu la locul de muncă sau asigurat de către Companie;

  • Abonament servicii medicale;

  • Asigurare de viață;

  • 24 de zile de concediu pe an;

  • 1 până la 7 zile libere suplimentare plătite pentru recuperare fizică pe an, în funcție de vechimea în muncă;

Program de lucru 12-24-12-48.

Localitate

Campina,

Prahova

Prahova, Campina
ID: 269066238