2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Sibiu
  6. Personal receptie si administratie - Sibiu
Postat 14 mai 2024

Căutăm Super-Recepționer pentru Hotelul Nostru!

Localizare

Sibiu

Descriere

Locație: Hotelul Apollo Central

Tip de angajare: Full-time (pe bune, avem nevoie de tine!)

Descrierea postului:

Hei, tu! Da, tu! Dacă ești genul de persoană care poate zâmbi chiar și după ce ai auzit de 17 ori aceleași întrebări și poate răspunde la telefon în timp ce jonglezi cu cheile de la camere, atunci ești exact super-eroul de care avem nevoie la recepția hotelului nostru!

Ce super-puteri căutăm?

  • Să poți zâmbi și atunci când vrei să plângi (glumim, dar sperăm să nu fie cazul)

  • Un zâmbet strălucitor și o atitudine pozitivă (da, chiar și luni dimineața)

  • Să ai abilități de comunicare care să facă și un papagal gelos

  • Să știi să folosești un computer (nu trebuie să fii hacker, dar să știi să navighezi pe internet fără GPS)

  • Experiența în hotelărie e super, dar dacă nu o ai, promitem să nu te aruncăm pe fereastră

  • Să poți vorbi limba română fluent și, dacă știi și o limbă străină, vei fi considerat un geniu (de exemplu, engleză, klingoniană sau esperanto)

Ce vei face ca Super-Recepționer?

  • Vei întâmpina oaspeții cu un zâmbet care ar topi și un iceberg

  • Vei gestiona rezervările și vei face check-in/check-out mai rapid decât un ninja

  • Vei răspunde la telefoane și la solicitările oaspeților ca un expert în telecomunicații

  • Vei oferi informații despre hotel și atracțiile locale cu entuziasmul unui ghid turistic (dar fără pălăria amuzantă)

  • Vei rezolva problemele oaspeților înainte ca aceștia să știe că au o problemă

Ce oferim noi, ca să te convingem?

  • Salariu competitiv și o mulțime de zâmbete de la echipa noastră

  • Mediu de lucru super fain (avem cafea și prăjituri)

  • Șanse de a învăța și de a te dezvolta profesional (poate chiar și personal, cine știe?)

  • Șansa de a lucra cu oameni care te vor face să râzi zilnic

Cum să aplici:

Dacă te simți pregătit să devii Super-Recepționerul nostru, trimite-ne CV-ul tău super pe mail sau sau vino personal să ne cunoști la recepția hotelului Apollo Central, situat în Sibiu, str. Nicolae Teclu, nr. 14.

Pentru informații suplimentare: Telefon: 07********27

Alătură-te echipei noastre și ajută-ne să transformăm fiecare ședere într-o poveste demnă de supereroi!

Bonus: dacă vii cu o glumă bună, primești puncte extra!

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 256944961