2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Suceava
  6. Personal receptie si administratie - Gura Humorului
Postat 21 aprilie 2024

Angajam receptioner/ă pensiune turistica

Localizare

Gura Humorului

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul ideal

Ti-ar placea sa fii imaginea pensiunii noastre?Sa fii o gazda buna, sa oferi informatii si sa prezinti serviciile pensiunii, totul cu buna dispozitie si zambitor...

Te diferentiezi prin :

Esti energic, organizat, corect si orientat catre nevoile oaspetilor;

Vorbesti limba engleza- prezinta un avantaj;

Iti place sa lucrezi in echipa dar in acelasi timp esti o persoana multitasking;

Ai experienta de lucru in domeniu-prezinta un avantaj;

Responsabilitatile principale:

  • Intampina clientii si opereaza in sistem activitatile de cazare (check-in / check-out) conform normelor internationale;

  • Cunoaste disponibilitatea camerelor si gradul de ocupare al pensiunii prin intermediul sistemului;

  • Promoveaza pensiunea si serviciile oferite oaspetilor;

  • Incaseaza contravaloarea serviciilor oferite de catre pensiune;

  • Efectueaza inchiderea fiscala a zilei hoteliere .

  • Colaboreaza strans cu echipa manageriala, echipa de curatenie si de mentenanta a pensiunii.

Localitate

Gura Humorului,

Suceava

Suceava, Gura Humorului
ID: 269327205