2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Timis
  6. Reprezentanti vanzari - Giroc
Postat 23 mai 2024

Angajam reprezentanti vanzari materiale de constructii

Salariu

3 800 - 4 200 lei

Localizare

Giroc

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: 35713368

Reprezentant vanzari cu obiective pricipale pentru vanzari, dezvoltarea zonei si

coordonarea echipei, pasionat de vânzări și în căutare constantă de noi oportunități de

afaceri. Acest rol implică identificarea, prospectarea și dezvoltarea de clienți noi, precum și

promovarea produselor catre clienți potențiali și existenți. Viitorul reprezentant vanzari va fi

responsabil pentru creșterea cotei de piață și atingerea obiectivelor de vânzări în zona

alocată.

Descrierea Jobului:

1. Prospectarea și identificarea de clienți noi: Căutarea activă și identificarea

potențialilor clienți în zona alocată. Utilizarea diferitelor metode de prospectare pentru

a identifica noi oportunități de afaceri.

2. Dezvoltarea relațiilor cu clienții: Construirea și menținerea relațiilor de afaceri cu

clienții potențiali și existenți. Abordarea proactivă a clienților pentru a le prezenta

oferta de produse și servicii, identificând nevoile lor și oferind soluții personalizate.

3. Prezentarea și negocierea ofertelor: Prezentarea produselor și a propunerilor

comerciale într-un mod profesionist și convingător. Negocierea condițiilor contractuale

și încheierea de acorduri pentru închiderea cu succes a vânzărilor.

4. Atingerea obiectivelor de vânzări: Atingerea obiectivelor de vânzări. Monitorizarea

constantă a progresului și luarea măsurilor corective pentru a asigura realizarea

obiectivelor.

5. Cunoașterea pieței și concurenței: Monitorizarea pieței și identificarea tendințelor și

oportunităților. Colectarea de informații despre concurenți și dezvoltarea de strategii

pentru a menține competitivitatea.

6. Raportare și administrare: Întocmirea rapoartelor de vânzări, urmărirea activităților

și înregistrarea informațiilor relevante în sistemul de gestionare a relațiilor cu clienții.

7. Monitorizare și decizie: Monitorizarea lucrărilor de execuție și luarea deciziilor

corespunzătoare pentru repartizarea diverselor lucrări la distribuitorii și colaboratorii

din zona alocată.

Localitate

Giroc,

Timis

Timis, Giroc
ID: 269923540