2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Cluj
  5. Alte locuri de munca - Cluj-Napoca
Postat 08 mai 2024

Angajăm Responsabil/Specialist de Mediu - Cluj-Napoca

Salariu

4 500 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Tip contract

Determinat

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 27247496

Companie din domeniul protecției mediului este în căutarea unei persoane pentru funcția de Responsabil de Mediu.

Cerințe:

- Studii superioare/de specialitate finalizate în domeniul protecției mediului (cursul de Responsabil de Mediu absolvit)

- O foarte bună cunoaștere a legislației specifice domeniului managementului deșeurilor

- Experiența într-un post similar reprezintă un avantaj semnificativ

- Cunoștințe cel puțin medii de operare pe calculator (pachetul MS Office)

- Gramatica și ortografia limbii române, în vederea unei bune comunicări scrise

- Carnet de conducere categoria B

- Disponibilitatea de deplasare pe teren în funcție de necesitate

- Abilități și competențe personale căutate: seriozitate, capacitate foarte bună de organizare a timpului și resurselor, gândire critică, flexibilitate, punctualitate, comunicativitate, perseverență, spirit de echipă

Descrierea postului:

Candidatul care va ocupa această funcție în cadrul companiei noastre va avea următoarele atribuții și îndatoriri:

- Identificarea problemelor de mediu specifice unei arii diverse de domenii și propunerea soluțiilor optime în vederea respectării normelor legislative și a îndeplinirii obiectivelor

- Ținerea evidenței gestiunii deșeurilor

- Realizarea de raportări periodice către ANPM, AFM, ANRSC etc.

- Lucrul în platforma siatd.afm.ro, în vederea raportării transporturilor de deșeuri reciclabile

- Gestionarea datelor și documentelor în format digital și fizic aferente tranzacțiilor raportate în platforma siatd.afm.ro (de la întocmirea actelor de transport și efectuarea comunicărilor cu clienții și furnizorii până la gestionarea efectivă a documentelor și a comunicărilor cu AFM și OIREP-uri)

- Întocmirea și depunerea documentației pentru reînnoirea Autorizațiilor de Mediu și a altor avize necesare companiei

- Participarea la inspecțiile efectuate de autoritățile de mediu

- Centralizarea formularelor rezultate din procesul de colectare a deșeurilor (formularele de încărcare-descărcare, avizele de însoțire a mărfii etc.)

- Operarea pe calculator a datelor din formularele specifice de transport și valorificare

- Întocmirea diferitelor rapoarte interne de gestiune referitoare la operațiunile de colectare și valorificare a deșeurilor colectate de către companie

- Colaborarea cu departamentul financiar-contabil în ceea ce privește situațiile lunare

- Realizarea prin e-mail, telefonic și personal - atunci când situația o cere - a comunicărilor cu clienții și partenerii companiei

Beneficii:

- salariu atractiv, deschis negocierilor periodice

- tichete de masă

- posibilitatea primelor și bonusurilor, în funcție de performanță

- posibilitatea muncii parțiale de la domiciliu după o perioadă de training/familiarizare

- mediu de lucru nestresant și flexibil

- transport decontat

- laptop și telefon

Persoanele interesate sunt rugate să își trimită CV-urile în cadrul platformei de anunțuri, urmând să fie contactate ulterior pentru interviu.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 269879706