2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Brasov
  6. Ingineri - Brasov
Postat 06 aprilie 2024

angajam sef santier Germania

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Program de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

CRITERII DE SELECȚIE

  • Peste 5 ani de experiență în Construcții

Candidatul Ideal

-experienta in proiecte industriale de constructii - Profil: Ati absolvit facultatea de constructii civile si industriale și ati acumulat deja cativa ani de experienta practica in domeniul constructiilor industriale.

-experienta in conducerea proiectelor/santierelor de constructii industriale in Germania sau alta tara europeana

-permis de conducere cat B, cunostiinte PC (Ms Office, ACAD)

-sunteti o persoana organizata, persuasiva si motivata.

-lb. germana – utilizare independenta si stapanirea termenilor tehnici din domeniul constructiilor. Limba engleza constituie avantaj.

Ihr Profil: Sie haben ein Studium im Bauingenieurswesen oder eine vergleichbare Qualifikation abgeschlossen und konnten schon mehrere Jahre praktische Erfahrung im Industrie- und Hallenbau sammeln. Einen Führerschein der Klasse B und der versierte Umgang mit dem PC sowie MS-Office- Anwendungen werden vorausgesetzt. Sie sind organisiert, besitzen Überzeugungskraft und sind motiviert mit Spaß Ihren Arbeitsalltag zu meistern.

Descrierea jobului

Atributii: Pentru proiectele noastre de constructii din Germania cautam un sef de santier competent cu abilitati de conducere a proiectelor de constructii civile si industriale. Sarcinile dvs. includ coordonarea și monitorizarea lucrarilor de constructii pe șantier, de la inceput pana la predarea proiectului în conformitate cu specificatiile tehnice si termenele prevazute. Sunteti responsabil pentru gestionarea sigurantei proiectului, pastrarea jurnalelor si documentatiei de santier, controlul costurilor si gestionarea timpului. Sunteti persoana de contact pentru subcontractorii, clientii si furnizorii nostri. Veti coordona toate lucrarile specifice de constructii.

Oferta noastra: Va oferim o oportunitate de dezvoltare internationala a carierei dvs. pe termen lung in care sa va puteti desfasura activitatea in mod responsabil si independent si o remuneratie performanta. Daca v-am starnit interesul, asteptam aplicatia dvs. care sa cuprinda cerintele de salarizare și cea mai apropiata data de începere.

Wir suchen zur Verstärkung unseres Teams eine/n erfahrene/n Bauleiter - Zivile Gabaeude, Industrie- und Hallenbau in Vollzeit Ihre Aufgaben: Für unsere deutschlandweiten Bauprojekte suchen wir einen kompetenten Bauleiter / Eine kompetente Bauleiterin mit Führungscharakter. Zu Ihren Aufgaben gehören das Koordinieren und Überwachen der Bauarbeiten vor Ort, von der Einrichtung der Baustelle bis zur Abnahme des Projektes unter Einhaltung der technischen und terminlichen Rahmenbedingungen. Dabei sind Sie zuständig für das projektbezogene Baustellensicherheitsmanagement, das Führen von Bautagebüchern und Gesprächsprotokollen wobei Sie auch das Kosten- und Zeitmanagement nicht aus den Augen verlieren. Sie sind der Ansprechpartner für unsere Nachunternehmer und Auftraggeber vor Ort und Koordinieren die bauspezifischen Arbeiten. Unser Angebot: Wir bieten Ihnen ein langfristiges und zukunftssicheres Arbeitsverhältnis, in dem Sie verantwortungsvoll und selbstständig Ihre Tätigkeiten ausführen können. Anspruchsvolle und vielseitige Tätigkeitsfelder in einem Unternehmen mit flachen Hierarchien bei einer leistungsgerechten Entlohnung. Haben wir Ihr Interesse geweckt? Dann senden Sie uns Ihre aussagekräftige Bewerbung mit Angabe Ihrer Gehaltsvorstellungen und des frühestmöglichen Eintrittstermins. Wir freuen uns auf Ihre Bewerbung!

Descrierea companiei

- partener firma germana oferă antreprenoriat general în construcţii civile şi industriale pe santierele din Germania

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 268482376