2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori masini
  5. Operatori masini - Prahova
  6. Operatori masini - Aricestii Rahtivani
Alexandra Adam
Postat 25 aprilie 2024

Angajam Stivuitorist (lame laterale)

Localizare

Aricestii Rahtivani

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Descrierea jobului

  • Receptioneaza si manipuleaza marfa in conditii optime

  • Se asigura ca marfa receptionata este conforma si este responsabil ca tot ceea ce nu este conform sa fie consemnat in CMR;

  • Asigura incarcarea / descarcarea / transportul produselor aprovizionate;

  • Depoziteaza la raft conform locatiei, respectind locatiile si etichetarea standard;

  • Aprovizioneaza liniile de productie cu referinte si ambalaje corespunzatoare, utilizand stivuitorul sau transpaleta electrica;

  • Asigura preluarea produselor finite din liniile de fabricatie spre magazie;

  • Respecta procedurile de alimentare a liniilor de productie;

  • Depoziteaza fractiile de produse finite si fractiile de componente;

  • Verifica la preluarea schimbului existenta referintelor si ambalajelor necesare pentru aprovizionare liniilor de montaj;

  • Responsabil de acuratetea inregistrarilor in sistem si a documentelor;

  • Se asigura ca materiile prime sunt depozitate in locatiile corecte;

  • Se asigura de distribuirea corecta a materialelor in diferite zone din productie;

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii;

  • Atestat ISCIR valabil;

  • Experienta condus stivuitor lame laterale;

  • Conducerea a mai multor tipuri de stivuitoare/transpalete/vectori – reprezinta avantaj;

  • Cunostinte PC la nivel mediu;

  • Atentie distributiva, bune abilitati organizatorice.

Localitate

Aricestii Rahtivani,

Prahova

Prahova, Aricestii Rahtivani
ID: 237722327