2. Locuri de munca
  3. IT - Telecomunicatii
  4. IT - Telecomunicatii - Prahova
  5. IT - Telecomunicatii - Ploiesti
Postat 30 aprilie 2024

Angajam tehnician pentru service echipamente IT - laptop

Localizare

Ploiesti

Nivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalRol deschis pentru persoane cu disabilitatiNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Candidatul Ideal:

  • Cunostinte medii in domeniul tehnic - electronica si hardware

  • Experienta relevanta in reparatii laptop-uri (avantaj-si alte echipamente it)

  • Persoana serioasa, organizata, responsabila

  • Atentie la detalii si atentie distributiva

  • Capacitate de diagnoza tehnica rapida si precisa

  • Utilizarea utiliza in mod corect si ordonat aparatura de service

  • Cunostiinte practice asamblare/dezasamblare laptop(etc)

  • Cunostiinte programare bios/EFI ( de preferat, constituie avantaj )

Responsabilitati:

Principala activitate pe acest post este diagnosticarea si repararea laptop-urilor si a echipamentelor cu defect la nivel de placa de baza

  • Diagnosticarea laptopurilor(etc) cu diverse probleme hardware si software

  • Asamblarea si dezasamblarea componentelor laptopului(etc)

  • Instalarea si configurarea sistemelor de operare si a altor programe necesare

  • Testarea si verificarea functionalitatii aparatelor reparate

  • Intocmirea documentatiei specifice activitatii de service

Beneficii oferite:

  • Contrat de munca perioada nedeterminata

  • Program de munca 5 zile/saptamana, 8 ore/zi

  • Pachet salarial (in functie de pregatire): salariu fix + bonusuri in functie de performanta si realizari

  • Relatii de colaborare pe termen lung

  • Ajutor permanent in atingerea obiectivelor stabilite

 Descrierea companiei - Circular Waste Services

Fondată în 2020, Circular Waste Services este o companie în plină expansiune specializată în colectarea și reciclarea deșeurilor de echipamente electrice și electronice (DEEE). Din momentul înființării sale, a experimentat o creștere notabilă, devenind un jucator important in piata DEEE-urilor atat la nivel local cat si la nivel national. Punctul nostru de lucru este situat in orasul Ploiesti in incinta unei platforme industriale, dispunând de un spațiu generos pentru depozitare si reciclare, sustinut de o echipă de profesioniști în domeniul reciclării și al protecției mediului. Compania operează la nivel national, avand diverse proiecte de colectare in toata Romania pentru a asigura un a flux continuu de colectare si reciclare. Circular Waste Services se bucură de recunoaștere și apreciere pentru angajamentul față de protejarea mediului și promovarea economiei circulare. Cu o viziune clară și o echipă dedicată, compania este pregătită să-și consolideze poziția în industria reciclării DEEE și să contribuie în mod semnificativ la protejarea mediului și la promovarea unui viitor sustenabil.

Localitate

Ploiesti,

Prahova

Prahova, Ploiesti
ID: 264664539