2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Hunedoara
  5. Alte locuri de munca - Hunedoara
Postat 11 aprilie 2024

Angajam Tehnician Proiectant CAD

Localizare

Hunedoara

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Educatie

  • Studii tehnice medii/superioare

  • Tehnician proiectant CAD/ Inginer proiectant CAD

Aptitudini

  • Cunostinte conceptie, constructie, montaj structuri metalice

  • Cunoasterea suitei de programe CAD

  • Cunostinte 3D Software (Maya, 3D Max, Rhinocerus, Blender)

  • Cunoasterea suitei de programe Adobe (constituie un avantaj)

  • Carnet de conducere (constituie un avantaj

  • Limba engleza (nivel mediu)

Fisa Postului (Descrierea Jobului)

  • Elaborarea documentatiei tehnice necesare realizarii produsului (desene tehnice si sabloane)

  • Crearea de planuri de croi si de montaj bazate pe materialele puse la dispozitie.

  • Masuratori la locatia clientului pentru realizarea releveului (masurarea spatiului de montaj)

  • Colaborarea cu Ingineri si Designeri pentru a intelege cat mai bine cerintele lor cand vine vorba de planurile 2D.

  • Efectuarea documentatiei pentru productie si instalare.

  • Pastrarea documentatiei tehnice de executie si de montaj si adaptare ei conform cerintelor beneficiarului

  • Consultanta si munca de teren la realizarea prototipului

Skill-uri (Candidatul Ideal)

  • Abilitatea de a transpune in Plan 2D structuri modelate 3D

  • Aptitudini de comunicare personala pentru a putea dezvolta relatii profesionale cu inginerii si designerii

  • Aptitudini de organizare si management al timpului pentru a putea respecta deadline-uri si a termina proiectele la timp

  • Flexibilitate pentru a putea face modificari rapide proiectelor in desfasurare

  • Atentie la detalii pentru a crea schite corecte si desene detaliate, dar si pentru a putea ajuta la corectarea si verificarea altor proiecte

Descrierea companiei

Compania Mk-Illumination este lider pe piata iluminatului festiv si ornamental. Compania noastra este intr-o continua dezvoltare cautand noi colegi.

Localitate

Hunedoara,

Hunedoara

Hunedoara
ID: 268823310