2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bihor
  5. Alte locuri de munca - Oradea
Postat 22 aprilie 2024

Angajam Video Editor

Localizare

Oradea

Descriere

Cine suntem:

Videodeck.co este o companie specializată în producția și editarea de conținut video pentru diverse companii din industria software. Lucram atat cu companii tech locale cat si cu companii din Silicone Valley.

Ce cautam:

Căutăm un Editor Video care să se alăture echipei noastre din Oradea sau să lucreze în sistem hibrid.

Cautam pe cineva care ne poate ajuta sa ducem in tot procesul de creare storyboard, creare de asseturi simple (grafice si animatii simple), corectare culoare si sunet and more.

In special pe cineva care are experienta cu short form video content.

Expemplu de video: www.youtube.com/watch?v=M7JPzRrE1mY

Responsabilități:

  • Editarea conținutului video pentru diverse proiecte ale clienților noștri, astfel încât să transmită mesajul dorit și să fie atractive pentru audiență;

  • Crearea de continut tip Shorts si Reels

  • Creare de continut de tip explainer videos, reels, product videos and more.

  • Colaborarea cu clienții noștri pentru a înțelege nevoile lor și pentru a le oferi soluții creative;

  • Dezvoltarea de idei noi pentru producția de conținut video, inclusiv în domeniul motion graphics și graphic design;

  • Aducerea de inovații și de idei inedite în ceea ce privește tehnicile și procesele de editare video;

  • Coordonarea proiectelor și construirea de echipe eficiente pentru a asigura livrarea la timp și de calitate.

Ce așteptăm de la tine?

  • Cunoștințe solide în software-ul de editare video, precum Adobe Premiere, After Effects sau Final Cut Pro;

  • Experiență în motion graphics și graphic design;

  • Abilitatea de a fi creativ și de a găsi soluții inovatoare pentru producția de conținut video;

  • Abilitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu clienții și cu colegii de echipă;

  • Proactivitate în a propune idei noi și creative

  • Capacitatea de a avea ownership pe proiecte și de a duce la bun sfârșit sarcinile asignate.

Ce iti oferim:

Un mediu de lucru fain, cu cafea nelimitata, oportunitati de a creste in companie si a iti crea propria echipa. Vei lucra direct cu fondatorii companiei si poti avea un impact direct asupra companiei, a serviciilor pe care le oferim si in a creste cu noi.

Posibilitate de a lucra in stil hibrid sau remote pe anume perioade de timp.

Un salariu atractiv, care creste in functie de perfomanta,

Cum aplici:

Trimite-ne portofoliul tau si niste informatii despre tine aici pe OLX sau unde vezi anuntul. :)

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 253148592