2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Service auto
  5. Service auto - Iasi
  6. Service auto - Letcani
Postat 14 mai 2024

angajare consilier receptie service

Localizare

Letcani

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalPermis de Conducere: BNumarul de posturi disponibile: 1

Casa Auto Iasi, angajeaza consilier receptie service pentru locatia Centru Tehnic de la Letcani.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate, în domeniul tehnic;

  • Bune abilităti de operare PC (Word, Excel, Internet);

  • Dinamism, seriozitate, corectitudine si o bună organizare a activitătilor si a timpului;

  • Excelente abilităti de comunicare, negociere si argumentare;

  • Capacitate de evaluare, de analiză si de luare a deciziilor în timp util;

  • Responsabilitate si precizie în respectarea termenelor în relatiile cu clientii externi si interni;

  • Cunoasterea programelor de piese auto;

  • Experientă pe o pozitie similară cel putin 2 ani, constituie un avantaj;

  • Permis de conducere categoria B;

  • Limba engleză nivel mediu.

Responsabilitati:

  • Receptionarea si inspectia preliminară a autovehiculelor în service, în vederea identificării problemelor tehnice semnalate de către clienti;

  • Prezentarea serviciilor si a facilitătilor de service, în vederea vânzării produselor de service ale companiei;

  • Consilierea permanentă a clientilor privind modul de desfăsurare a reparatiei si consilirea clientilor privind lucrările care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;

  • Estimarea costurilor comenzii si transmiterea lor către client;

  • Programarea autoturismelor în atelier si asigurarea încărcării optime a acestuia;

  • Întocmirea actelor necesare efectuării lucrărilor de reparatii si întretinere în service;

  • Identificarea si lansarea comenzilor de piese necesare service-ului către furnizori.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;

  • Zi suplimentară liberă pentru ziua de naștere;

  • Tichete de masă;

  • Tichete cadou pentru sărbătorile de Paști și Crăciun;

  • Training de specialitate, cursuri de dezvoltare personală.

  • Asigurare privata de sănătate.

Localitate

Letcani,

Iasi

Iasi, Letcani
ID: 229660334