2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Cluj
  5. Alte locuri de munca - Cluj-Napoca
Postat 03 mai 2024

Angajare dispecer / coordonator transport

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Societate specializata in transport marfa international angajeaza persoana pentru transport international de marfa , dispecer/coordonator transport pentru camione 20 tone.

Cerinte :

- Cunostinte operare PC nivel mediu,

- Abilitati de planificare ,organizare  si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii,

- Experienta intr-o activitate similara in domeniul dispeceratului sau coordonare transport constituie un avantaj.

- Cunoasterea unei limbi de circulatie internatioanala : Engleza – scris/vorbit obligatoriu ; Franceza, altele... constituie un avantaj

- Cunoasterea legislatiei in domeniul transportului international de marfa

Responsabilități:

Coordonează activitatea flotei alocate; Identifica soluțiile optime de transport;

Optimizeaza costurile legate de transport.;

Comunicarea cu conducătorii auto si supravegherea desfășurării curselor;

Customer suport - oferă alternative clientului si statusuri referitoare la transport;

Beneficii:

Mediu de lucru dinamic si interactiv;

Echipa tânără , mediu de lucru plăcut;

Instrumente de lucru moderne.

Salariu motivant si progresiv in functie de capacitatile tale, perspicatitatea si perseverenta de care vei da dovada

Daca esti interesat, asteptam sa ne trimiti un CV in prealabil urmand sa te contactam in cel mai scurt timp posibil.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 269457728