2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Sibiu
  5. Alte locuri de munca - Sura Mica
Postat 30 aprilie 2024

Angajare Proiectant Industrial

Localizare

Sura Mica

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

RPS- Robot Protection Systems Romania, angajeaza proiectant industrial cu experienta in industria textila.

Candidatul ideal:

– Experienta in industria textila

– Absolvent de studii superioare tehnice: designer tehnic

– Proiectare 3D

– Cunoasterea programelor specifice: SolidWorks, Inventor, Lectra - constituie avantaj

– Engleza - obligatoriu mediu/avansat

– Germana - reprezinta avantaj

– Abilitati esentiale: identificarea solutiilor tehnice, proactivitate, atentie la detalii, comunicare eficienta, seriozitate

– Un stil de lucru independent, orientat spre obiective si echipa

Descrierea jobului:

– Proiectarea si construirea huselor de protectie ale roboților conform designului si specificatiilor tehnice utilizand un concept de proiectare 3D (Lectra sau Parasolid)

– Clarificarea problemelor tehnice, contribuirea cu propriile idei si coordonarea specificatiilor de proiectare cu colegii

– Proiectarea procesului de creare a huselor de protectie a robotilor si lucrarea la standardizare

– Crearea modelelor si desenelor 3D

– Sustinerea procesului de proiectare de la piese individuale pana la pregatirea productiei in serie

– Revizuirea modelelor existente

– Dezvoltarea huselor de protectie ale robotilor pe baza cerintelor / specificatiilor clientului

– Prelucrarea independenta a proiectelor

– Lucru in echipa, conform proceselor si orientat spre proiect

– Dezvoltarea decupajelor initiale pana la elaborarea modelelor finale

– Analiza proiectelor in ceea ce priveste fezabilitatea tehnica si economica

– Mod de lucru structurat si ordonat

– Asumarea responsabilitatilor

Oferta:

– Oferim o pozitie cu creativitate extinsa si oportunitati atractive de dezvoltare, in cadrul unui mediu corporativ

– Atmosfera placuta de lucru

– Contract de munca pe perioada nedeterminata

– Pachet salarial motivant

– Bonusuri de performanta

– Bonusuri de sarbatori

– Tichete de masa

– Decontare transport

Descrierea companiei

RPS - Robot Protection System Romania S.R.L. - este o companie care opereaza international cu o vasta experienta in protectia robotilor utilizand sisteme / huse de protectie pentru roboti. Datorita angajatilor si partenerilor nostri suntem unul dintre producatorii principali la nivel global.

Clientii nostri ne considera un partener de incredere si flexibil pentru eficienta si versatilitatea demonstrate in abordarea unor lucrari complexe.

Punem accent deosebit pe o implementare rapida si de inalta calitate a solutiilor pe care le propunem.

Pentru aplicare, ne puteti contacta pe adresa de email, sau la numarul de telefon din anunt.

Localitate

Sura Mica,

Sibiu

Sibiu, Sura Mica
ID: 269138051