2. Locuri de munca
  3. IT - Telecomunicatii
  4. IT - Telecomunicatii - Bihor
  5. IT - Telecomunicatii - Oradea
Postat 04 mai 2024

Angajare Tehnician Instalare Echipamente IT si Retelistica

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 3CUI / CIF: 27188870

Pentru a aplica trimite-ne CV-ul tau la hr [a] cg-hitech.ro.

Descrierea postului:

  • Deplasarea la sediul clientilor pentru realizarea lucrarilor de montaj, instalare si punere in functiune a echipamentelor IT

  • Participarea alaturi de echipa tehnica, la executia de retele de date si sisteme de securitate

  • Instalarea de subansamble hardware pentru diverse echipamente

  • Executia de proceduri specifice de configurare si testare echipamente

  • Diagnosticarea, testarea echipamentelor si rezolvarea problemelor de functionare

  • Instruirea beneficiarului asupra utilizarii si intretinerii sistemelor/echipamentelor

  • Intocmirea documentelor si a rapoartelor de activitate specifice

Candidatul ideal:

  • Experienta ca tehnician Retele de Date si Sisteme de Securitate constituie avantaj

  • Cunoasterea echipamentelelor de securitate si siguranta

  • Studii tehnice de profil sau cursuri de calificare urmate anterior

  • Cunostinte de cablare structurata si retelistica

  • Permis de conducere

  • Cunostinte de operare PC(MS Office – Word si Excel)

  • Inclinare catre activitatea de teren si instalari, reparatii

  • Indemanare si spirit de actiune in gasirea de solutii practice pentru indeplinirea obiectivelor

  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa

  • Seriozitate, responsabilitate si atentie la detalii

  • Disponibilitate pentru deplasari in tara

Se oferă:

  • Salariu MOTIVANT, în funcție de experiența profesionala

  • Tichete de masă electronice

  • Asigurare de accident

  • Traininguri specializate efectuate prin partenerii acreditati în acest sens ai CG&GC

  • Mediu de lucru dinamic, în cadrul unei echipe tinere, dar profesioniste

  • Cadrul ideal pentru dezvoltarea carierei personale și dobândirea de noi competențe

Despre CG&GC:

CG&GC HiTech Solutions este o companie românească, integratorul IT&C numărul 1 pe piața locală, cu o experiență de peste 18 ani pe piața locală. Deținem un portofoliu complet de soluții integrate IT&C – hardware și software – și o gamă largă de servicii: consultanță IT, service autorizat și mentenanță echipamente IT&C, externalizare servicii IT, managed print services, infrastructură comunicații și securitate, audit IT&C și securitatea informației.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 268977857