2. Locuri de munca
  3. Personal medical
  4. Altele
  5. Altele - Caras-Severin
  6. Altele - Resita
Postat 03 aprilie 2024

Asistent de farmacie

Salariu

3 000 - 5 000 lei

Localizare

Resita

Full time

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Cautam colega sau coleg asistent de farmacie la compartimentul suplimente alimentare.

Descriere:

Te așteaptă o sarcină interesantă și variată cu posibilitatea de a schimba in bine sanatatea oamenilor cu care intri in contact. Atmosferă plăcută de lucru, cu accent pe respectarea eticii profesionale, fără plan de realizari (target de vanzari) pe anumite produse. Condiții de angajare atractive și corecte. Posibilitatea de a lucra ore suplimentare plătite.

Cerinte:

Implicare in activitatea prestata. Seriozitate. Simt de raspundere. Capacitate de a lucra la un nivel ridicat de operabilitate pentru a indeplini diferite obiective.

Responsabilitatile ocupantului postului:

Organizează spaţiul de muncă şi activităţile specifice necesare vanzarilor Asigură aprovizionarea, recepţia, depozitarea şi păstrarea produselor. Eliberează suplimente alimentare si alte produse conform documentelor de primire (facturi fiscale) şi documentelor de eliberare (reţete, comenzi etc) Incaseaza contravaloarea produselor vandute, emite bonuri fiscale si/sau facturi catre clienti. Recomandă modul de administrare a suplimentelor alimentare eliberate, conform prescripţiei medicului si/sau al prospectelor produselor. Oferă informaţii privind efectele benefice dar si eventualele atentionari cu privire la produsele vandute. Verifică termenele de valabilitate a produselor si previne degradarea lor; Respectă reglementările în vigoare privind prevenirea, controlul şi combaterea infecţiilor nosocomiale; Participă la realizarea programelor de educaţie pentru sănătate; Utilizează şi păstrează în bune condiţii echipamentele şi instrumentarul din dotarea unitatii. Respectă secretul profesional şi codul de etica şi deontologie al asistentului de farmacie. Se preocupă de actualizarea cunoştinţelor profesionale prin studiul individual sau alte forme de educaţie medicală continuă; Operează în calculator documente de primire (facturi fiscale) şi documente de eliberare a produselor conform programului agreat. Poartă echipamentul de protecţie prevăzut de regulamentul de ordine interioară, care va fi schimbat de cate ori va fi nevoie, pentru păstrarea igienei şi aspectului estetic personal; Răspunde de asigurarea condiţiilor igienico-sanitare la locul de muncă, de disciplină şi ţinută; Participă la procesul de formare al viitorilor asistenţi de farmacie; Respectă normele de protecţia muncii şi protecţie contra incendiilor;

CV-urile pot fi depuse la sediul firmei Nutri-Plant-Med SRL de la al. Tineretului, nr. 3.

Localitate

Resita,

Caras-Severin

Caras-Severin, Resita
ID: 230063522