2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal curatenie si cameristi
  5. Personal curatenie si cameristi - Bucuresti - Ilfov
  6. Personal curatenie si cameristi - Bucuresti
  7. Personal curatenie si cameristi - Sectorul 5
Continental Hotels
Postat 30 aprilie 2024

Camerista - Forum Continental Bucuresti

Localizare

Bucuresti, Sectorul 5

Nivelul de studii: NecalificatNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Pentru că cine se aseamană se adună, ne-ar plăcea să ai:

Atitudine deschisă, amabilă, pozitivă;

Abilităţi de relaţionare şi lucru în echipă;

Abilităţi de organizare şi comunicare.

Persoană meticuloasă, ordonată si responsabilă.

Responsabilități:

Efectuează curaţenia şi întreţinerea spaţiilor hoteliere repartizate (camere, zona recepţiei, scări, holuri);

Răspunde de aspectul şi igiena spaţiilor alocate pentru a fi curăţate;

Asigură curăţenia, întreţinerea şi amenajarea spaţiilor comune interioare şi exterioare;

Predă guvernantei sau recepţiei, obiectele uitate de către clienţi în spaţiile comune aflate în sectorul de activitate repartizat;

Răspunde de gestionarea, manevrarea substanţelor de curaţenie;

Supraveghează funcţionalitatea dotărilor specifice din spaţiile atribuite;

Răspunde de respectarea normelor de comportament şi prezenţă în acord cu standardele companiei.

Beneficii:

Tichete de masă ;

Decont transport;

Abonament medical.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 5
ID: 244719795