2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Cluj
  5. Alte locuri de munca - Cluj-Napoca
Postat 25 aprilie 2024

Consilier Juridic

Salariu

5 000 - 7 000 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Tip job

Project Based

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program flexibil

Descriere

DESCRIERE

Criterii de selectie:

• studii siperioare de specialitate finalizate (licentiat al unei Facultati de Drept)

Candidatul ideal:

- experienta minim 5 ani intr-un post cu responsabilitati similare;

- cunostinte temeinice de drept civil, dreptul muncii, drept procesual civil si administrativ, drept comercial;

- bune abilitati de comunicare si negociere, responsabilitate, capacitate de prioritizare si de respectare a termenelor limita, spirit de initiative, flexibilitate.

- cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;

Descrierea jobului:

-  Intocmeste si / sau avizeaza pentru legalitate acte juridice in legatura cu activitatile desfasurate la nivel de companie si filialele sale (contracte incheiate cu partenerii societatii in limba romana si / sau engleza, decizii, adrese, notificari, imputerniciri, somatii catre client / furnizori ai societatii, etc);

-  Ofera asistenta si consigliere juridica conducerii companiei si tuturor departamentelor companiei;

-  Participa la intocmirea: cererilor, actiunilor, plangerilor, contestatiilor, apeland la caile de atac ordinare si extraordinare la procedurile legale, precum si a oricaror alte documente de natura jurisdictionala sau procedurala.

-  Reprezinta compania in fata tertilor, colaboratorilor, antreprenorilor si furnizorilor.

Se ofera:

- Salarizare motivanta in functie de realizari;

- Prima de Craciun si Paste;

- Oportunitate de dezvoltare profesionala. Salariu atractiv cu posibilitate de crestere in functie de performantele avute, autonomie, responsabilitati;

- natura job-ului se poate discuta sa fie tarifata, orara, abonament sau project based;

Descrierea companiei:

Compania SKL Technion Solution este o companie parternera a unei companii de talie globala, Lummii Group LTD, care activieaza in domeniul distribuiri de tehnologie si echipamente precum si servicii profesionale de audit energetic si eficientizare energetica. Compania noastra vine cu un concept si solutii inovative in domeniul eficientizarii energetice. De asemenea este si o companie ce ofera servicii integrate in domeniul instalatiilor civile, industriale si energetice.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 269506058