2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Bucuresti - Ilfov
  6. Reprezentanti vanzari - Bucuresti
  7. Reprezentanti vanzari - Sectorul 6
Postat 15 aprilie 2024

Consultant Vanzari - Showroom

Salariu

4 000 - 5 000 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: AbsolventComision: Bază și comisionNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalCUI / CIF: RO26704247

Descriere

Candidatul Ideal

- Studii Superioare sau Liceu cu Profil Tehnic - Studiile Tehnice Superioare constituie un avantaj; - experienta in vanzari (experienta de vanzari intr-un domeniu similar constituie un avantaj) - cunostinte operare PC (word, excel, outlook, program de gestiune) - dorinta de invatare si perfectionare; - excelente abilitati de comunicare si negociere si convingere; - Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor; - atitudine deschisa, optimist, orientare spre client ; - caracter organizat, disciplinat, loial, integru, sociabil; - dinamic, comunicativ, capabil de a lucra atat in echipa cat si individual; - rigurozitate si atentie in indeplinirea sarcinilor;

Descrierea jobului

Activitatea principala este de vanzari in cadrul showroom-ul firmei pentru echipamentele importate: utilaje pentru vibrarea betonului, echipamente pentru compactarea solului, echipamente pentru finisarea pardoselilor industriale din beton, tehnica diamantata, echipamente pentru curatenie (aspiratoare profesionale, spalatoare cu jet de apa, spalatoare de pardoseli, utilaje de maturat), echipamente pentru incalzire industriala, precum si pentru echipamentele distribuite (generatoare, motopompe, compresoare, aparate de sudura, scule electrice, consumabile etc); - consilierea clientilor in alegerea produselor; - crearea unei baze de clienti activi si mentinerea relatiei cu acestia; - negocierea condiţiilor de livrare, termenelor si modului de plata; - monitorizarea si raportarea activitatilor conform procedurilor interne ale firmei sau la cerere; - proceseaza, administreaza si completeaza documentele necesare vanzarii; - intocmeste diverse rapoartele solicitate; - indeplinirea altor activitati conexe vanzarilor in functie de solicitari; Program de lucru: Luni - Vineri 9.00 - 17.30 Beneficii suplimentare: Comision din vanzarile realizate in cadrul showroom-ului Oferim scolarizare pentru vanzarea echipamentelor importate

Descrierea companiei

SIFEE UTILAJE - importator utilaje si echipamente profesionale pentru constructii SIFEE UTILAJE este importatorul in Romania al cunoscutelor echipamente pentru constructii: - BARIKELL - ITALIA - utilaje pentru finisarea pardoselilor industriale din beton - Dr.SCHULZE - GERMANIA - tehnica diamantata - ENAR - SPANIA - Utilaje pentru vibrarea betonului, compactarea solului - NTC - CEHIA - Utilaje pentru compactarea solului - ADFIL - ANGLIA - Fibre pentru armarea betonului - MUNTERS - ITALIA - Generatoare de aer cald si sisteme de incalzire industrial

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 268802904