2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - international
  5. Transport marfa - international - Alba
  6. Transport marfa - international - Sebes
Postat 29 aprilie 2024

Dispecer cu experienta

Localizare

Sebes

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

SC Marbis SRL angajeaza dispecer cu experienta gestionare grupaje pentru transport international Italia , Austria, Germania

Candidatul Ideal:

  • Experienta minim 3 ani in transport de marfa

·         Persoana analitica, cu buna capacitate de organizare si planificare;

·         Persoana responsabila, organizata, atenta la detalii;

·         Bune abilitati de comunicare, cu spirit de echipa;

·         Cunostinte MsOffice (Word, Excel, Outlook);

·         Experienta de lucru in activitati de planificare, ideal in companii cu activitate in transport reprezinta avantaj;

  • Descrierea jobului

  • Organizeaza, coordoneaza si planifica activitatea de transport zilnic;

  • Monitorizeaza pozitia camioanelor si programul de activitate zilnica al soferilor pe care ii coordoneaza;

  • Inregistreaza informatiile specifice curselor si conducatorilor auto in softurile interne;

  • Urmareste si centralizeaza datele referitoare la situatia masinilor, status, pozitie, eventuale intarzieri la incarcare sau livrare;

  • Mentine contactul permanent cu soferii pentru a remedia eventualele probleme ivite pe traseu (probleme tehnice, eventuale intarzieri, etc);

  • Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;

  • Activarea intr-o companie stabila.

  • Mediu de lucru tanar si dinamic;

  • Formare profesionala continua;

Mai multe detalii la numarul de telefon 07******30

Localitate

Sebes,

Alba

Alba, Sebes
ID: 266592382