2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Muncitori constructii
  5. Muncitori constructii - Bistrita-Nasaud
  6. Muncitori constructii - Bistrita
Postat 12 aprilie 2024

FAR FOUNDATION angajează Inspector SSM

Localizare

Bistrita

Nivelul de studii: CalificatMobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 26999270

Descriere

Descrierea postului:

·       Răspunde de dezvoltarea, implementarea și monitorizarea respectării politicilor și procedurilor în domeniul Sănătate și Securitate în Muncă și Prevenirea și Stingerea Incendiilor în grupul Far Foundation

·       Cunoaște și implementează legislația și standardele de siguranță la locul de muncă

·       Evaluează riscurile de securitate și elaborează planurile de acțiune pentru prevenirea accidentelor și a bolilor profesionale.

·       Instruiește angajații în materie de SSM și PSI

·       Implementează măsuri pentru prevenirea incidentelor, accidentelor de muncă și a bolilor profesionale

·       In cazul apariției unor incidente în zona sa de responsabilitate, investighează cazurile, și elaborează documentația necesară conform legii

·       Gestionează echipamentele de lucru și de protecție, precum și alte echipamente necesare pentru toate spațiile/zonele de lucru ale companiei

·       Realizează vizite frecvente în punctele de lucru/șantierele companiei pentru asigurarea conformității cu reglementările legale și politicile interne ale companiei în materie de SSM și PSI

·       Colaborează cu șefii de departamente, șefii de șantier și cu departamentele relevante pentru implementarea și îmbunătățirea politicilor și procedurilor de Securitate

·       Transmite informații și realizează rapoarte de activitate.

Profilul candidatului:

·       Absolvent de studii medii. Studiile superioare reprezintă avantaj

·       Certificare în domeniul securității și sănătății în muncă

·       Certificare în domeniul Prevenirea și Stingerea Incendiilor

·       Cunoștințe solide despre legislația și reglementările de siguranță și sănătate în muncă și prevenirea și stingerea incendiilor

·       Experiență anterioară în domeniul protecției muncii sau într-un rol similar constituie avantaj dar ne poți convinge cu determinarea și orientarea ta spre învățare.

·       Abilități excelente de comunicare și prezentare;

·       Capacitatea de a lucra eficient atât în echipă, cât și independent;

·       Permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasări frecvente (1-2 ori pe săptămână) la locațiile/șantierele din țară

 Beneficii:

·       Salariu motivant, corelat cu performanța

·       Beneficii extra-salariale discutate la interviu

·       Mediu de lucru dinamic

·       Instrumente de lucru: mașină de serviciu, telefon, laptop

Far Foundation este o companie cu capital 100% românesc în plină ascensiune, care activează în domeniul lucrărilor de construcții pe piața locală și națională.

Realizează lucrări de infrastructură pentru transport, constructii de drumuri, reabilitări de drumuri, construcții de poduri, construcții și întreținere pentru infrastructură aeroportuară civilă.

www.fargrupconstruct.ro

Așteptăm cu interes aplicațiile dvs. Ne-ar face plăcere să discutăm detaliile telefonic.

Localitate

Bistrita,

Bistrita-Nasaud

Bistrita-Nasaud, Bistrita
ID: 268581424