2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Sudori
  5. Sudori - Arges
  6. Sudori - Mioveni
GESTAMP BEYCELIK ROMANIA
Postat 24 aprilie 2024

Gestamp Beycelik angajeaza SUDOR

Localizare

Mioveni

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Căutăm un sudor calificat și atent la detalii pentru a se alătura echipei noastre de producție. Acesta  va fi responsabil pentru tăierea și îmbinarea metalelor și a altor materiale folosind tehnici de sudură adecvate.

Candidatul ideal va avea o mână sigură și o mare atenție la detalii, cu cunoștințe în utilizarea diferitelor tipuri de echipamente și proceduri de sudare (TIG, MIG, MMA etc.)

Responsabilități cheie:

  • Citiți și interpretați planurile de proiect, schițele și alte instrucțiuni și diagrame scrise pentru a îndeplini sarcina în cauză.

  • Efectuați MIG, TIG și alte tipuri de sudură în funcție de nevoile proiectului.

  • Sudează componente în poziții plate, verticale sau deasupra capului.

  • Evaluați suprafețele, structurile și componentele sudate pentru a identifica erorile.

  • Respectați și aplicați reguli stricte de siguranță, cum ar fi purtarea de mănuși rezistente la căldură, măști de protecție și pantofi de siguranță.

  • Monitorizați utilajele pentru o utilizare și o temperatură corespunzătoare.

  • Să sudeze materiale folosind materialele corecte pentru a îmbina metalele între ele.

  • Asigurați-vă că echipamentele și materialele sunt utilizate în mod corespunzător pentru a maximiza eficiența și siguranța.

  • Comunicați cu managerul de proiect și cu membrii echipei pentru a asigura un flux de lucru optim.

Calificări:

  • Experiență dovedită ca sudor;

  • Experiență în utilizarea uneltelor electrice sau manuale (ferăstraie, ecartamente, calibre etc.).

  • Abilitatea de a citi și interpreta documente și desene tehnice.

  • Cunoașterea standardelor de siguranță relative și disponibilitatea de a utiliza îmbrăcăminte de protecție (mască de protecție, mănuși etc.)

  •  Deprindere și atenție la detalii.

  • Este preferabilă finalizarea cu succes a unui program de ucenicie relevant.

  • Certificarea profesională (de exemplu, un certificat de sudură AWS) va fi un avantaj.

Mediul de lucru:

  • Acest rol presupune să stai frecvent în picioare, să mergi și să manipulezi materiale.

  • Trebuie să fie capabil să ridice și să mute obiecte de până la 50 de kilograme.

Localitate

Mioveni,

Arges

Arges, Mioveni
ID: 269130773