2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Brasov
  6. Altele - Brasov
Postat 16 aprilie 2024

Hawema Tooling angajeaza Specialist Achizitii

Salariu

3 000 - 3 500 lei

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 29465152

Hawema Tooling isi creste echipa si cauta Specialist achizitii  cu urmatorul profil:

Suntem o organizație lider în industria sa, recunoscută pentru inovație și calitate. În cadrul eforturilor noastre de a menține și a îmbunătăți standardul serviciilor noastre, căutăm un Specialist Achiziții entuziast și dedicat. Rolul este esențial pentru optimizarea proceselor noastre de achiziție și susținerea creșterii continue a companiei.

Candidatul Ideal

Experiență și Educație:

Absolvent de studii superioare, preferabil în domeniul ingineriei sau studii tehnice. Experiența în domeniul achizițiilor și cunoașterea legislației aplicabile sunt esențiale. Un curs de specializare în Achiziții reprezintă un avantaj.

Aptitudini Tehnice: Excelente cunoștințe de MS Office, cu accent pe Excel. Capacitatea de a gestiona și analiza baze de date complexe este crucială.

Competențe Lingvistice: Bune cunoștințe de limba engleză, atât scris cât și vorbit, pentru a facilita comunicarea eficientă cu furnizorii internaționali.

Aptitudini Personale: Căutăm o persoană cu spirit analitic, atenție sporită la detalii, și capacitatea de a lucra atât independent cât și în echipă.

Abilitățile de negociere, organizare și multitasking sunt esențiale.

Calități Adiționale: Punctualitate, putere de decizie, asumarea responsabilităților, și spirit de echipă.

Descrierea Jobului În rolul de Specialist Achiziții, vei fi responsabil de:

Ø  Supravegherea și optimizarea procesului de import;

Ø  Menținerea relațiilor strânse cu furnizorii și negocierea contractelor;

Ø  Verificarea și pregătirea documentației și a informațiilor tehnice ale produselor;

Ø  Gestionarea eficientă a stocurilor prin analiza condițiilor de achiziție/livrare;

Ø  Evaluarea ofertelor tehnico-financiare și gestiunea relației cu furnizorii;

Ø  Coordonarea colectării datelor pentru evaluarea performanței furnizorilor;

Ø  Emiterea comenzilor de aprovizionare și întocmirea rapoartelor specifice.

Informatii suplimentare:

Program de lucru : 1 schimb

Locatie : Strada Poienelor, Nr.5 Hala Microproductie Montaj, Parter, Birou 4  500419, Brasov

Salariul:

Ø  Perioada contractului: nedeterminata, cu o perioada de proba de 90 zile calendaristice

Ø  Salariul lunar net: 3000-3500 lei/net

Ø  Prima anuala de Paste si Craciun

Ø  Tichete de masa : 30 lei/zi

Ø  Plata abonament Expert Ultra Top UP Analize si Ecografii-Centrul Medical Regina Maria

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 268818029