2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Brasov
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Predeal
Postat 09 mai 2024

Hotel Orizont din Predeal angajeaza Bucatar- Sef

Localizare

Predeal

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program flexibilCUI / CIF: 35185823

Hotel Orizont din Predeal angajeaza Bucatar-Sef. Daca doriți să faceți parte dintr-o echipă de oameni dedicați și dornici de a oferi servicii de cea mai bună calitate, Hotel Orizont Predeal este locul ideal în care vă puteți dezvolta!

Cerinte:

  • Cunostinte la nivel profesionist in domeniul gastronomic, diploma de calificare in domeniu;

  •  Spirit de ordine si disciplina;

  • Creativitate,flexibilitate;

  • Cunoasterea standardelor si legislatiei aplicabile in alimentatia publica;

  • Minutiozitate,precizie,acuratete

  • Atentie la detalii

  • Abilitati de comunicare si relationare la toate nivelurile

  Responsabilitati:

  • Coordonarea tuturor activitatilor din bucataria restaurantului pentru asigurarea pregatirii produselor alimentare la standarde inalte, in conformitate cu politicile restaurantului.

  •  Asigurarea respectarii standardelor restaurantului in ceea ce priveste retetele, prezentarea produselor,gustul acestora,precum si portiile servite;

  • Promovarea traditiilor culinare in pregatirea si servirea mesei.

  • Efectueaza receptia si raspunde de gestionarea marfurilor si a produselor specifice activitatii de bucatarie

  •  Controleaza si raspunde de calitatea materiilor prime si a produselor finite, la primirea lor in gestiune;

  • Participa la intocmirea meniului si a listei de preparate, propune si elaboreaza retetele pentru preparatele din lista

Ce oferim:

  • Contract de muncă pe perioada nedeterminata

  • Ore suplimentare platite si bonuri de masa la valoarea maxima de 33 lei/zi lucrata

  • Zile de concediu de odihna proportional cu vechimea in munca (intre 22 si 25 zile)

  • Salariu in functie de experienta, aptitudini si implicare

  • Posibilitate de dezvoltare profesională si invatare la locul de munca

Localitate

Predeal,

Brasov

Brasov, Predeal
ID: 269967358