2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Bacau
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Comanesti
Horia Ungurean
Postat 27 aprilie 2024

HS BACO PANELS angajeaza Electrician de intretinere

Localizare

Comanesti

Nouă, la HS Baco Panels, ne place să privim ce facem din mai multe perspective. Ceea ce ne permite să fim mereu atenţi la oportunităţi noi și la soluţii inovatoare pentru viitor. Ca să ne asigurăm că toate acestea vor continua, căutăm oameni care vor să înfăptuiască lucruri măreţe, să se dezvolte și să-și construiască un viitor alături de noi.

Cerinte

  • Studii medii – calificare/diploma electrician
  • Cunostinte de flux tehnologic
  • Cunostinte de citire si interpretare a schitelor electrice;
  • Cunostinte de automatizare

Responsabilitati:

  • Realizeaza lucrari de intretinere ale utilajelor,
  • Verifica utilajele, aparatele si instalatiile electrice de joasa tensiune dupa lucrarile de intretinere realizate,
  • Executa instalatii pentru alimentarea masinilor electrice,
  • Asigura intretinerea si exploatarea echipamentelor si instalatiilor electrice de joasa si medie tensiune, Remediaza defectele echipamentele si instalatiile electrice de joasa si medie tensiune, executa circuite de protectie;
  • Executa revizii si operatii programate in instalatia de 20 KV
  • Urmareste buna functionare a compresoarelor si instalatiilor de detectie si stingere a incendiilor pentru cursivitatea procesului de productie ;
  • Participa la reviziile tehnice curente si capitale programate ;
  • Urmareste si respecta planul de mentenanta preventiva in ceea ce priveste functionarea in parametri tehnici optimi a instalatiilor electrice, a utillajelor si echipamentelor de la nivelul intregii societati
  • Asigura buna functionare a sistemelor de automatizare in parametri tehnici stabiliti si remediaza defectele aparute
  • Supervizeaza montarea/instalarea echipamentelor electrice si informatice
  • Conduce lucrarile electrotehnice pentru diferite proiecte
  • Analizeaza cauzele care duc la stationari ale productiei din punct de vedere electric, informatic, tehnic si ia masuri pentru diminuarea duratei de stationare.
  • Intocmeste grafice de revizie si reparatii ale utilajelor se se incadreaza in termnele stabilite
  • Concepe specificatiile tehnice pentru intretinerea echipamentelor electrice de control si analiza functionala
  • Locatia desfasurarii activitatii este in Comanesti, judetul Bacau.

Beneficii

  • Bonuri de masa
  • Asigurare private de sanatate
  • Prima de Paste si de Craciun
  • Posibilitate de relocare

Localitate

Comanesti,

Bacau

Bacau, Comanesti
ID: 245750623