2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Neamt
  6. Ingineri - Piatra Neamt
DAS SRL
Postat 04 mai 2024

Inginer Constructor

Localizare

Piatra Neamt

Full time

Nivelul de studii: Absolvent

Descriere

DESCRIERE

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare in domeniul constructiilor;

  • Cunoștințe de utilizare a MS Office și Autocad;

  • Cunostintele de WinDev constituie un plus;

  • Cunoașterea legislației  în domeniu;

  • Capacitatea de coordonare a echipei din subordine;

  • Abilități de planificare și organizare;

  • Disponibilitate la deplasări

  • Inițiativă, seriozitate, atenție la detalii, găsirea rapidă de soluții eficiente, respectarea termenelor limită

Responsabilități principale:

Executie:

  • Răspunde de gestionarea resurselor umane și materiale conform planificărilor și bugetelor proiectelor (echipe proprii și subcontractori);

  • Întocmește situațiile de lucrări;

  • Verifică situațiile de lucrări și facturile furnizorilor și subcontractorilor;

  • Asigură rezolvarea promptă a situațiilor apărute și informează echipa de management cu privire la acestea;

  • Verifică și își asumă responsabilitatea pentru proiectul coordonat;

  • Caută soluții eficiente de execuție în conformitate cu graficul contractual;

  • Raportează eventualele neconcordanțe din proiect către beneficiar și echipa de management;

  • Întocmește cartea construcției și alte documente necesare conform legii sau cerințelor beneficiarului;

  • Verifică și răspunde de profitabilitatea, productivitatea și calitatea lucrărilor executate

  • Redactează rapoarte zilnicie/săptămânale/lunare exacte privind evoluția lucrărilor și a bugetelor administrate;

  • Răspunde de respectarea termenelor stabilite prin contract;

  • Monitorizează progresul fizic și economic aferent proiectelor supervizate;

Tehnic – ofertare:

  • Elaborarea ofertelor tehnice și comerciale pentru proiecte de construcții civile;

  • Colaborarea strânsă cu echipa de proiectare și cu departamentul de achiziții pentru a obține cele mai bune soluții tehnice și comerciale;

  • Calcularea costurilor și estimarea resurselor necesare pentru fiecare proiect;

  • Identificarea și evaluarea riscurilor potențiale și propunerea de soluții adecvate;

  • Participarea la întâlniri cu clienții și furnizorii pentru a clarifica cerințele și a oferi suport tehnic;

  • Monitorizarea și actualizarea constantă a bazei de date cu informații relevante pentru ofertare;

  • Asigurarea respectării termenelor limită și a calității în procesul de ofertare.

Beneficii:

Salariu atractiv, diurnă, tichete de masă, laptop, telefon.

Localitate

Piatra Neamt,

Neamt

Neamt, Piatra Neamt
ID: 269565579