2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Iasi
  6. Ingineri - Iasi
Postat 22 aprilie 2024

inginer devizier(birou tehnic)

Salariu

5 000 - 6 000 lei

Localizare

Iasi

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 5CUI / CIF: RO6788022

Descriere

Candidatul Ideal

-absolvent DOAR al facultatii dе constructii /instalatii/hidrotehnice

- Cunostinte operare calculator: program de devize( constituie un avantaj programul WINDEV), Microsoft Office(Word, Exel, Project), AutoCAD;

- Cunostinte privind legislatia in vigoare din domeniul constructiilor si instalatiilor;

- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;

- Capacitate de a urmari si controla eficient mai multe proiecte simultan;

Descrierea jobului

- lntocmeste devize si atasamente;

- lntocmeste situatii de lucrari si verifica devizele de lucrari realizate de subantreprenori;

- Colaboreaza direct cu compartimentul logistica-aprovizionare pentru realizarea cererilor de oferta, comenzilor, catre diferiti furnizori de materiale, echipamente, servicii; -

Urmareste progresul lucrarilor pe tot parcursul derularii contractului;

- Reface calculul cantitatilor de lucrari acolo unde apar diferente intre valorile inscrise in devize si in rapoartele de lucru;

- Sesizeaza si analizeaza diferentele care apar intre devize, masuratori si situatia din teren;

- lntocmeste documentatia pentru notele de renuntare si comenzile suplimentare pentru fiecare categorie de lucrari in parte;

- Colaboreaza cu departamentele companiei pentru realizarea activitatii;

ASTEPTAM CV UL DVS LA ADRESA: office (a) tehnotermiasi . ro

Descrierea companiei

SC TEHNOTERM SRL este o companie cu capital privat, integral romanesc, care activeaza pe piata instalatiilor pentru constructii civile si industriale din judetul Iasi si Regiunea de Nord Est. Principalul obiectiv al companiei TEHNOTERM IASI este de a dezvolta produse si solutii care se disting prin calitate si adaptabilitate la nevoile clientilor, precum si de a construi relatii durabile cu partenerii sai. Clientii si partenerii TEHNOTERM IASI castiga plus valoare printr-o colaborare durabila, de incredere si cu beneficii de ambele parti.

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 264694850