2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Controlori calitate
  5. Controlori calitate - Cluj
  6. Controlori calitate - Turda
Ciprian Bondici
Postat 26 aprilie 2024

LABORANT - Fabrica de placi Gips-Carton Turda

Localizare

Turda

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Necesita schimburi in WeekendDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 1

Poziția este deschisă în cadrul departamentului de Control al Calității, Saint-Gobain Rigips, ocupantul acesteia urmând să își desfășoare activitatea în cadrul Fabricii de Placi Gips-Carton din Turda.

  RESPONSABILITĂȚI  PRINCIPALE:

  • analizarea conformității plăcilor de gips-carton în urma determinărilor fizico-chimice și inspecțiilor efectuate, conform Planului de Control intern;

  • efectuarea analizelor fizico-chimice pentru toate fazele intermediare ale produsului finit pentru a limita problemele de calitate;

  • efectuarea auditurilor de magazie produs finit pentru a se asigura ca produsele care ajung pe piață respectă standardele interne și externe de calitate;

  • recepția calitativă a aditivilor și materiilor prime utilizate în procesul de fabricație;

  • interpretarea și înregistrarea rezultatelor, întocmirea și emiterea rapoartelor de încercare (intern și extern);

  • participarea la activitățile și proiectele de îmbunătățire continuă utilizând tehnici specifice World Class Manufacturing.

Ne vom uita cu multă atenție la personalitate, la atitudine și la potențialul tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilități:

  • studii medii finalizate.

  • bune cunoștințe de operare PC – pachetul MS Office;

  • îndemânare și atenție la detalii;

  • disponibilitate și capacitate de lucru în trei schimburi.

  • bune deprinderi de operare a echipamentului de laborator;

  • cunoștințe privind standardele de calitate în construcții.

BENEFICII OFERITE:

  • Asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei

  • Asigurare de viață

  • Posibilitatea de a cumpăra acțiuni Saint-Gobain (Planul de Economii al Grupului)

  • Posibilitatea achiziționării produselor Saint-Gobain în condiții avantajoase

  • Indemnizație de transport

  • Sprijin relocare, după caz

  • Tichete de masă

  • Indemnizație de concediu, în funcție de politicile de acordare

  • Bonusuri trimestriale in funcție de atingerea unor obiective de performanță agreați

  • Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în companie

  • Alte beneficii, acordate în funcție de politicile de acordare de bonusuri ale fiecărei companii în parte

  • Sprijin în formarea profesională

  • Cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea Saint-Gobain, platforma de training online etc.).

Localitate

Turda,

Cluj

Cluj, Turda
ID: 248946040