2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Muncitori constructii
  5. Muncitori constructii - Bistrita-Nasaud
  6. Muncitori constructii - Floresti
Postat 17 aprilie 2024

Laborant Laborator Constructii - Floresti

Localizare

Floresti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 26999270

Far Foundation, firma specializata in lucrari de constructii civile si drumuri, angajeaza pentru noul Laborator gr. 2 de analiza a betonului, asfaltului si a altor tipuri de materiale, pentru locatia din localitatea Floresti (langa Beclean), jud. BN: Laborant

  • studii medii finalizate (cele superioare constituie un avantaj in procesul de avansare in cadrul Laboratorului),

  • experienta minima 1-2 ani in Laborator constuctii-drumuri,

  • permis de conduceree cat. B,

  • disponibil la deplasari in tara (acolo unde sunt proiectele in desfasurare),

  • constituie avantaj disponibilitatea de realocare,

  • persoana organizata, cu rezistenta la efort fizic,

  • interes pentru domeniul constructiilor/ tehnic,

  • cunostintele de calculator reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • efectueaza prelevari materiale (mixture asfaltice, pamanturi, agregate), din teren si statiile de sortare,

  • efectueaza determinari necesare pentru identificarea pamanturilor, agregatelor si mixturilor asfaltice,

  • interpreteaza rezultatele si le transmite sefului de profil/ laborator,

  • completeaza documente specifice activitatii de laborant,

  • arhivarea testelor efectuate,

  • se preocupa de intretinerea echipamentelor din dotare si a laboratorului,

  • urmareste calitatea materiilor prime din incinta unitatii,

  • identifica neconformitatile si le raporteaza superiorilor.

Beneficii:

  • salariu motivant, corelat cu performanta,

  • beneficii extra salariale discutate la interviu,

  • mediu de lucru dinamic,

  • o masa calda de pranz,

  • training de specialitate.

Descrierea companiei

SC Far Foundation SRL este o companie cu experienta, care asigura solutii complete pentru o gama larga de activitati in domeniul constructiilor civile si industriale, drumuri si poduri. Infiintata in anul 2010, societatea a reusit sa se dezvolte continuu, ajungand astazi o firma de constructii apreciata, intr-un domeniu in care calitatea si promptitudinea sunt atribute esentiale. Obiectivul de baza al companiei noastre este de a oferii servicii de inalta calitate in vederea asigurarii conformitatii cu cerintele clientului, cu cerintele legale si reglementarile aplicabile precum si de a creste satisfactia clientului. Sistemul de management implementat ne permite sa avem o organizare interna eficienta, cu proceduri de lucru clar definite, rolul acestora fiind cresterea calitatii muncii noastre si implicit satisfacerea cerintelor beneficiarilor nostri.

Localitate

Floresti,

Bistrita-Nasaud

Bistrita-Nasaud, Floresti
ID: 262530547